Вибираємо склоріз: види і нюанси

Від 0
1041

Сучасний ринок будівельних матеріалів постійно розвивається і росте. Разом з ним з’являються все нові види інструментів, які підвищують продуктивність і якість виконуваних робіт. Асортимент їх величезний і, часом, навіть досвідчені майстри не можуть визначитися з їх вибором. Далі ми поговоримо про такий інструмент, як склоріз. Дізнаємося які види бувають і який найкраще вибрати.

вибір склоріза

Види

Склоріз, як зрозуміло з самої назви, інструмент, призначений для різання скла. В основному його використовують в скляному справі. Існують такі різновиди інструменту:

  • роликовий склоріз. Розрізання скла відбувається за допомогою ролика, виготовленого з надміцного металу. Ріжуча частина має стандартний діаметр – 6,6 мм. На ринку представлені моделі з одним, трьома або шістьма роликами. Максимальна товщина скла, яке може розрізати даний інструмент, не повинно перевищувати 0,5 см. Їм можна розрізати 350 м скла. Після чого інструмент потрібно заточувати за допомогою абразивного диска. У разі, коли заточка неможлива, ролик просто замінюють на новий;
  • алмазний склоріз. Ріжучим елементом є зерно алмаза, яке закріплене в державке. У ній є спеціальні прорізи, за допомогою яких можна легко зробити надлом невеликих смуг скла. Скло, яке може розрізати інструмент має бути товщиною не більше 1 см. Їм можна розрізати приблизно 10 км скла до повного його затуплення. При затуплении одного ребра роботу виконують іншим. Є моделі, які оснащені синтетичним алмазом. Але товщина скла, яке зможе розрізати інструмент повинна бути не більше 0,5 см;
  • масляні склорізи. За своєю суттю це ті ж роликові тільки в них додана функція подачі мастила на ріжучий елемент. За рахунок цього сила тертя значно знижується і полегшується різання по склу. Такий інструмент може різати скло товщиною не більше 2 см.

Як вибрати?

Якість вашої роботи безпосередньо залежить від того, який інструмент ви виберете. Якщо ви не професійний майстер і вам потрібно разово виконати різання скла, тоді можна купити недорогий інструмент. Але варто розуміти, що довго він не прослужить.

У разі, коли потрібно виконати великий обсяг роботи, то краще не економити і купити алмазний склоріз. Але варто не забувати про обмеження на товщину скла. Більшість професійних фахівців працюють з олійними склорізами через високої якості інструменту і легкості в роботі. Як мастила використовують машинне масло і гас, взяті в однаковій кількості.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар