Як правильно клеїти шпалери: правила, нюанси та помилки, яких варто уникати

Від 0
381

Оклеювання приміщення шпалерами – один з найпростіших видів ремонтних робіт. Тому часто люди займаються ним самі. Це дійсно економить кошти, але тільки в тому випадку, коли людина знає певні нюанси та розуміє, як правильно виконати роботу. В іншому випадку доводиться переклеювати шпалери, а це зайві витрати грошей та часу. В цій статті ми розповімо про те, як правильно клеїти шпалери та як уникнути найпопулярніших помилок.

Підготовка до оклеювання

Які б шпалери не було обрано (паперові, вінілові, флізелінові), перед тим, як починати їх клеїти важливо правильно підготувати поверхню. Для цього спочатку треба прибрати старі шпалери. Аби прискорити процес рекомендуємо змочити їх водою, трошки почекати, а потім зчистити металевим шпателем.

Далі варто оцінити стан стін. Якщо на них є якісь тріщини або інші дефекти, їх необхідно зашпаклювати.

Якщо на стінах була фарба, її треба зчистити наждачним папером, прибираючи всі шматки, які встигли відшаруватися. Якщо ж стіни були побілені, побілку треба зняти шпателем, попередньо змочивши. А також обов’язково зробити ґрунтовку стін. Вона необхідна для того, щоб клей зі шпалер не всотувався в стіну. Ґрунтовка потрібна і в тому випадку, коли на стінах були шпалери.

В якості ґрунтовки можна використовувати спеціальну суміш або звичайний клей для шпалер, який має меншу концентрацію ніж той, яким будуть приклеювати шпалери. Ґрунтовку треба нанести на стіни та почекати коли вона висохне.

Підготовка шпалер

Клей можна наносити як на самі шпалери, так і на стіну. Тут все залежить безпосередньо від виду шпалер. Якщо вони паперові або вінілові – клей треба нанести на самі шпалери. А якщо було обрано флізеліновий варіант – на стіну. Клей можна наносити як великою щіткою, так і валиком. Тут все залежить від особистих вподобань. Якщо клей було нанесено на шпалери, їх треба скласти навпіл (клеєм всередину) та почекати 5-7 хвилин.

Важливо пам’ятати про те, що для кожного типу шпалер підходить конкретний тип клею. Про це є помітки на упаковці, то ж варто бути уважними.

 Особливості процесу наклеювання шпалер

Починати роботи треба з кута, який знаходиться найближче до вікна. Аби перше полотно було наклеєне рівно, на стіні треба відмітити вертикальну лінію від стелі до підлоги. Флізелінові шпалери можна клеїти зразу ж з рулоні, відрізаючи по плінтусу. А от паперові та вінілові спочатку потрібно нарізати на смуги. Причому, різати треба так, щоб в запасі лишалося 10 сантиметрів. Після того, як смугу наклеюють на стіну, зайве відрізають.

Після того, як смуга приклеєна, клей обов’язково треба розгладити, інакше на поверхні з’являться пухирці, складки. Для розгладжування треба взяти чисту суху тканину та валик. Тканиною розгладжують шпалери від центру до країв. Потім краї прокочують валиком, аби вони краще приклеїлися. А в кінці забирають залишки клею за допомогою губки.

Варто пам’ятати про те, що шпалери не мають сохнути в прискореному режимі. Тобто не можна, щоб на них попадали прямі промені сонячного світла або в кімнаті були протяги. Якщо цього не допускати – шпалери добре приклеються та будуть служити довгі роки.

Як уникнути помилок

В кінці ми трохи розкажемо про найпопулярніші помилки та як їх можна уникнути.

  1. Малюнок не збігається. Щоб малюнок збігався треба відрізати першу смугу, а потім прикласти до неї шпалери з рулону та пошукати точки, де малюнок збігається. І відрізати відповідно до цього. Кожну наступну смугу так само треба відрізати, приклавши малюнок до попередньої.
  2. Перекос. Якщо смугу шпалер наклеїли не рівно, не треба намагатися її підтягнути. Бо вона або порветься, або на ній з’являться негарні складки. В цьому випадку доведеться не лінуватися та зняти полотно і наклеїти його знову. Щоб рівно клеїти шпалери, треба взяти щось важке, прив’язати на нитку та прикласти до стіни. Це допоможе побачити вертикаль і відповідно до неї клеїти шпалери.
  3. Розриви у внутрішніх кутах. Таке стається у тих випадках, коли кут намагаються перекрити цілим полотном. Це не правильно. Завжди необхідно розрізати шпалери таким чином, щоб перша смуга перекривала кут лише на три сантиметри. А наступну смугу треба наклеїти впритул до кутової стіни, перекриваючи трисантиметрову ділянку.

Знаючи такі прості правила та хитрощі, кожен зможе впоратися з оклеювання приміщення шпалерами. Але, все одно, варто пам’ятати, що самостійні ремонтні роботи забирають досить багато часу та сил. Тому якщо є можливість, краще звернутися до професіоналів, які виконають роботи максимально швидко та якісно.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар