Оргскло: що це і де застосовують?

Від 0
1440

Органічне скло – термопластичний прозорий пластик, виготовлений шляхом полімеризації метилметакрилату. Широко застосовується в будівництві, як альтернатива склу, через невелику вагу, такий же прозорості та світлопропускної здатності.

оргскло

Переваги і недоліки

Широке застосування даного матеріалу обумовлено рядом позитивних властивостей, які йому притаманні:

  • невелика вага;
  • підвищена стійкість до ударів;
  • несприйнятливість до несприятливих зовнішніх факторів;
  • підвищена светопропускная здатність (92%);
  • екологічно чистий і безпечний продукт.

З недоліків варто виділити: високий рівень горючості і підвищену сприйнятливість матеріалу до механічних пошкоджень.

Види і способи виготовлення оргскла

Способів виготовлення даного матеріалу два: за допомогою лиття та екструзії. Але органічне скло отримане різними способами володіє і різними характеристиками.

При литтєвому способі використовують високомолекулярну технологію. Матеріал отримують шляхом заливання акрилових смол в спеціальні форми. Оргскло виходить набагато міцніше, має збільшену опірність до ударів, витримує високі температури. Працювати з таким склом просто і зручно.

Екструзійний спосіб – компоненти матеріалу нагрівають в спеціальному апараті до в’язкого стану, потім продавлюють через зазор потрібного розміру. Даний спосіб дозволяє створювати листи більшого розміру, ніж при литтєвому. Екструзійне скло легше клеїти.

Органічне скло буває різним: кольоровим, матовим, прозорим. Особливу увагу варто звернути на матове скло. Воно більш стійке до появи подряпин і відбитків пальців.

Сфера використання

Область застосування даного матеріалу широка. Прозоре скло використовується в будівництві для скління вікон, дверних прорізів, вітрин, оранжерей, теплиць і т.п. Часто його можна зустріти в приладо- і машинобудуванні. Акваріуми також виготовляються з цього матеріалу.

Матове скло не менш популярне, ніж прозоре. З нього роблять світильники, душові кабінки, різні аксесуари для авто і багато ін. Часто цей матеріал використовують при створенні підвісних стель.

Ще однією сферою застосування даного матеріалу є дизайн. Завдяки своїм властивостям і легкості в обробці, органічне скло дає можливість втілити в реальність різні дизайнерські рішення. Інтер’єри з використанням даного матеріалу виглядають стильно і сучасно!

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар