Рекомендації по вибору підкладки для теплої підлоги

Від 0
735

Теплі підлоги володіють великою кількістю позитивних характеристик, тому все більше людей прагнуть обзавестися ними. Їх поділяють на водяні і електричні. Щоб теплі підлоги дійсно приносили користь, потрібно особливу увагу приділити вибору підкладки, а саме матеріалу, з якого вона зроблена.

Призначення і матеріал

Підкладка укладається між бетонною основою і нагрівальними елементами. Основне призначення цього шару утримати тепло і рівномірно прогріти підлогу по всій площі. Також вона не пропускає холод і вологу. Володіє прекрасними звукоізоляційні властивості.

Підкладка для теплої підлоги

В якості підкладки використовують такі матеріали:

  • спінений поліпропілен або поліетилен;
  • екструдований пінополістирол;
  • фольговані матеріали;
  • коркове покриття та ін.

Вибирають підкладку в залежності від якості підстави, а також і від того, де буде знаходитися тепла підлога і яке покриття буде використовуватися в подальшій роботі.

Водяна підлога

Має на увазі роботу всієї системи від гарячих труб, розташованих в квартирі або будинку. В якості підкладки використовують пінопласт високої щільності, поверх якого стелять фольгу або фольгований матеріал, який обов’язково повинен заходити на стіни. Щоб мінімізувати тепловіддачу рекомендується використовувати товстий пінопласт, якщо під підлогою знаходиться неопалюване приміщення або фундамент.

При установці такого виду теплої підлоги фахівці використовують пінопласт зі спеціальними виступами – “бобишками”, які дозволяють швидко розкласти трубопровід.

Рекомендується створення додаткового гідроізоляційного шару з плівки, яка накладається внахлест і також заходить на стіни. Вся система заливається бетонною стяжкою, завдяки чому утеплювач буде надійно зафіксований.

Вибір підкладки для теплої підлоги

Електрична підлога

При установці теплої підлоги, що працює від електрики, ніколи не використовують фольгу та інші матеріали, що мають в своєму складі алюміній.

Спінений пінополіетилен найпопулярніший матеріал для підкладки. Варто дешево і легко монтується. Але при цьому швидко деформується, тому його рекомендується використовувати в тих приміщеннях, де живуть не часто, наприклад на дачі.

Пенофол – матеріал на основі спіненого пінополіетилену, але заламінований з одного боку полімерною плівкою з металевими нитками. Ця плівка дозволяє підкладці краще утримувати тепло і запобігає деформації пінополіетилену.

Фінішне покриття і підкладка

На вибір матеріалу впливає не тільки вид теплої підлоги, але і те, чим він буде покритий зверху:

  • ламінат. Стелиться тільки на рівну поверхню, тому в якості підкладки рекомендується використовувати спінені матеріали або коркове покриття, яке не дає усадки і не деформується;
  • лінолеум. Підкладку слід вибирати з твердих матеріалів, наприклад ДВП. Завдяки їй не буде вм’ятин і інших слідів на фінішному покритті;
  • керамічна плита. У разі вибору водяна підлога, то рекомендується в якості підкладки використовувати фольгований пінополістирол. Якщо встановлений електричний – краще взяти металізоване лавсановим покриття. Обидва ці матеріали мають найменші теплові втрати.

При укладанні підкладки стикуйте матеріал за допомогою клею або скотча. Ніколи не використовуйте матеріал різної товщини.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар