Стиль бароко в дизайні інтер'єру: особливості, нюанси, елементи, колірна гамма

Від 0
483

Бароко в дизайні – це красиво, розкішно і аристократично. Цей стиль допомагає оформити приміщення так, щоб кожен елемент викликав захоплення, захват. Звичайно, щоб все вийшло витончено, важливо пам’ятати про те, що цей стиль підходить для просторих приміщень. Хоча сьогодні бароко і стало включати менше розкішних елементів, все одно, якщо приміщення маленьке, в ньому барокові ідеї будуть виглядати дивно і дуже нагромаджено. То ж якщо квартира маленька, краще обрати мінімалістичний стиль. Зараз є багато трендових варіантів, серед яких нескладно підібрати те, що підійде для конкретного приміщення.

Стиль барокко в дизайне интерьера
Стиль барокко в дизайне интерьера

Якщо ж площа дозволяє, тоді можна сміливо починати продумувати дизайн квартири в стилі бароко. Але, оскільки це складний стиль, в якому завжди потрібно знати міру, обов’язково варто звернутися за консультацією до дизайнера. Якщо цього не зробити, можна переборщити, через що розкіш перетвориться на звичайний кітч. Важливо пам’ятати про те, що бароко в сучасному світі не повинно занадто сильно демонструвати багатство. Тому важливо підбирати лаконічні варіанти, натуральні матеріали і стежити за тим, щоб все виглядало дуже елегантно.

Особливості та елементи стилю бароко

Оскільки раніше стиль бароко використовувався для палаців і будинків знаті, в цьому стилі дуже багато вишуканих елементів. Взагалі, бароко досить екстравагантний стиль, він припускає наявність різних ніш, портиків, навіть колон. Звичайно, не обов’язково використовувати всі ці елементи в одному приміщенні. Але, якщо дизайнер бачить якесь вдале рішення, у якому буде присутня колона або портик, то варто прислухатися до його думки.

Також в бароко дуже багато ліпнини. Вона може бути на стінах, на стелі. Об’ємними візерунками прикрашаються ручки крісел, узголів’я ліжка. Можна прикрашати і арки над дверима. Але, тут теж важливо не переборщити. Тому що ліпнина в величезному палаці – це одне, а у відносно невеликій квартирі – зовсім інше.

Щоб отримати необхідний ефект, для оздоблення стін використовують венеціанську штукатурку і дерев’яні панелі. Також можна прикрасити стіни гравюрами, фресками, панорамами. Шпалери в стилі бароко зустрічаються рідко, і вони завжди є текстильними або щільними флоковими.

Дуже високі стелі прикрашають справжньою ліпниною, а для квартир з меншими габаритами частіше використовують натяжні стелі з імітацією.

Підлогове покриття може бути різним – паркет, плитка з імітацією. Також бароко є тим стилем, в якому можна і потрібно використовувати килими. Вони повинні бути щільними, з цікавими малюнками, такими, які зможуть показати, наскільки розкішним є приміщення.

Меблі і текстиль також грають важливу роль в створенні стилю бароко. У ньому немає місця легкості, мінімалізму. Тому оббивка на меблях повинна бути шовковою, також потрібно використовувати банти, кисті, вишивку на партерах і атласні покривала. Головне завдання – створити відчуття, що це не просто кімната, а покої як мінімум знатного дворянина, а краще відразу ж короля.

Люстри в стилі бароко повинні бути великими, з кришталевими підвісками, імітацією свічок. Ось чому важливо, щоб в приміщенні були високі стелі. Якщо вони низькі, то вийде не бароко, а типова квартира радянських часів, в якій всі ходять, торкаючись головою за підвіски люстри.

Кольори в стилі бароко

Бароко – це яскравий стиль, тому потрібно бути готовими до того, що колірна гама буде насиченою і вже точно не стриманою. Найчастіше в бароко поєднується золотий, білий і якийсь насичений контрастний колір. Часто білий замінюють світлими пастельними відтінками – пісочним, перловим, бежевим, кремовим. Якщо говорити про контрастні кольори, то використовують малахітово-зелений, бордовий, синій, шоколадно-коричневий, темно-червоний.

Золотий колір є обов’язковим, але з ним потрібно бути обережними, інакше можна переборщити. І тоді замість бароко вийде незграбна циганщина. Ось чому так важливо звертатися за консультацією до дизайнера. Якщо цього не зробити, то замість витонченої розкоші приміщення буде нагадувати якийсь антикварний магазин або склад, де все блищить, сліпить, але абсолютно не поєднується одне з одним.

У компанії БудЕксім працюють дизайнери з великим досвідом і високою кваліфікацією. У них є бачення, і вони відмінно розбираються в стилях, розуміють, що підходить для конкретного приміщення. Тому у нас завжди можна замовити ремонт квартири в Києві в стилі бароко. Після того, як дизайнери складуть проект і затвердять його разом з клієнтом, бригада почне роботу безпосередньо на об’єкті. Ми укладаємо договір із замовником, тому даємо гарантії на всі види робіт.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар