Вибір затирання для плитки і технологія її нанесення

Від 0
560

Після укладання плитки на стіну або підлогу необхідно доопрацювати її зовнішній вигляд, затерев шви між укладеним матеріалом. Для цього використовується спеціальна затірка. Давайте, розберемося, як її вибирати і як правильно наносити.

Затирка для плитки

Вибір затирочной суміші

По складу затірки діляться на:

  • цементно-піщані;
  • полімерцементниє;
  • полімерні;
  • епоксидні;
  • епоксидно-цементні.

Найпопулярніші – порошкові затирочні суміші, які розводяться водою і застигають як цементні розчини. У їх складі є колір, який надає їм певний колір. При виборі зверніть увагу на те, чи є в них полімери, наприклад, силікон. Склади з ними набагато легше нанести на плитку і вони більш стійкі.

Епоксидні затірки підходять для тих, кому потрібно затерти шви мозаїки або плитки в басейні. Такі суміші дуже стійкі до вологи і мають світлопроникністю, що дозволяє акцентувати увагу на прозорих елементах обробки.

Процес затірки швів

Перед розведенням затирочной суміші перевірте, щоб шви були вичищені на 2/3 від своєї глибини. Після цього:

  1. Нанесіть суміш на гумовий шпатель.
  2. Замажте шов так, щоб склад заповнив весь його обсяг.
  3. Приберіть зайву затірку з плитки вологою губкою.

Враховуйте, що занадто вузькі шви складно заповнити затіркою. Через це вони можуть втратити герметичність, в них буде накопичуватися волога, що призведе до утворення цвілі. Недолік мають і занадто широкі шви. У них затирка тріскається і кришиться. Тому ще на етапі укладання плитки стежте, щоб ширина шва була 3-4 мм.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар