Як підібрати хорошого дизайнера?

Від 0
567

З одного боку, дизайнерів греблю гати в будь-якому місті. Починаючи тими, хто вчора закінчив тримісячні курси і зробив собі аккаунт на фріланс-біржі, і закінчуючи запеклими профі, які ще обкомівські дачі оформляли. Здавалося б, проблем з вибором бути не повинно. З іншого боку, ви робите ремонт не кожні півроку, і тому вкрай важливо потрапити в яблучко з першого разу. Наша покрокова стаття-інструкція допоможе убезпечити себе на всіх фронтах при пошуку свого дизайнера.

Дуже важливо правильно підібрати дизайнера інтер'єру

Дизайнер, архітектор, або? ..

Дизайнер відповідає за естетичне і функціональне наповнення готового простору. Архітектор конструює цей простір. Якщо у вас в квартирі потрібно буде зробити планування з нуля або перепланування, зверніться спочатку до архітектора. Людина поєднав обидві спеціальності?

Це добре, але потрібно дивитися, як він себе проявляє в кожному напрямку. Є ряд інших будівельно-ремонтних спеціальностей. Наприклад, сметчик, проектувальник. Швидше за все, їх теж треба буде знайти, якщо ви все вирішите робити самостійно. Або вибрати компанію з повною командою фахівців, які професійно займаються ремонтом квартир і котеджів.

Чим раніше, тим краще

Задумали купити квартиру, або побудувати будинок? Спочатку знайдіть дизайнера. Беріть його на огляди, на зустрічі з архітектором, проектувальником, виконробом і будівельною бригадою. При виборі квартири, він зможе дати цінні поради про можливість або неможливість реалізації ваших естетичних бажання в конкретному просторі. Робота в команді з іншими фахівцями допоможе отримати кращий з можливих результатів. Дизайн-проект повинен бути готовий до початку ремонту або будівництва. Для того, щоб все зробити грунтовно, а проект вийшов грамотним, на його розробку потрібно передбачити деякий запас часу … хоча б в пару місяців. Тепер, після вступних пояснень, можна перейти власне до вибору.

стилістика

Перш ніж шукати дизайнера, ви повинні з’ясувати свої стилістичні переваги. Про це докладніше можна прочитати тут . Просто немає сенсу наймати дизайнера, який працює зі стилем, який вам не подобається. Якщо ж ваші смаки збігаються, висока ймовірність отримати той інтер’єр, про який ви мріяли.

Бюджет - основна складова ремонту

бюджет

Попередньо потрібно оцінити хоча при приблизно бюджет ремонту, а вже потім – виділити витрати на дизайн. Є апріорі дорогі й дешеві стилі. Потягнете ви повноцінний богемний модерн? Або краще зупинитися на добротному і якісному лофт? Такий підхід допоможе при пошуку відсіяти кандидатів із занадто низькою або завищеною ціною.

Стандартно дизайнери оцінюють свої послуги в 5-10% від усього бюджету проекту. Чим дорожче і крупніше проект, тим нижче буде цей відсоток, аж до 5%. Якщо фахівець просить занадто мало (менше 5%) або занадто багато за свої послуги, то це повинно викликати підозри.

рекомендації

Улюблений на пострадянському просторі спосіб – запитати рідних, друзів і знайомих. Це хороший спосіб, але з парою застережень. По-перше, вас повинні цікавити тільки реальні виконані проекти, і їх треба оцінювати особисто. Варіант «мене племінниця вчиться на дизайнера» не годиться. По-друге, немає сенсу звертатися до людини, який працює не у вашому стилі, навіть якщо друзі залишилися їм дуже задоволені.

фокусуємося

В першу чергу пошук ведемо в Мережі, в другу – в спеціалізованих виданнях. Але не по широкому запитом «дизайн інтер’єру», а по звуженим:

 • за типом житла, наприклад, «дизайн інтер’єру в малогабаритних квартирах» або «дизайн хрущовки» або «дизайн котеджу»;
 • за географічним положенням: «дизайн інтер’єру в Києві». Можна, звичайно, зробити якісний дизайн на удаленке, але це складніше. Як мінімум на заміри справжній профі приїде сам;
 • за стилем: «дизайн інтер’єру класика», «дизайн інтер’єру в стилі лофт» і т.д.

Можна користуватися пошуком по картинках, а потім вже переходити на сторінки. Сподобалися інтер’єри обов’язково збережіть якраз дизайнеру і покажете, щоб він зрозумів, чого ви хочете.

Вибирайте дизайнера, який спеціалізується у вподобаному вам стилі

спеціалізація

Є дизайнери, які працюють тільки в одному якомусь стилі, є умовні «універсали». Але навіть у останніх один-два напрямки будуть більш освоєні, по ним буде більше вдалих проектів. Добре, якщо у людини або бюро потрібний вам стиль буде єдиним або пріоритетним. Те, що любиш, робиш краще.

Портфоліо

Звичайно, що поважає себе дизайнер або компанія має своє портфоліо. У ньому зібрані фото і 3D-візуалізації розроблених інтер’єрів. Якщо фото немає, це може говорити про відсутність реального досвіду. Якщо все-таки портфоліо без реальних знімків дуже сподобалося, можна зустрітися з фахівцем, але обов’язково запитати, чи робив він реальні інтер’єри і чому немає їх фото в портфоліо.

рівень

 • освіта,
 • досвід,
 • підвищення кваліфікації,
 • дипломи та нагороди професійних конкурсів і премій,
 • відомі проекти.

Все це говорить про те, що людина в своїй професії всерйоз і надовго. Але будьте уважні, вашим Прометеєм може виявитися скромний і талановитий новачок, а зарвався зірка виконає проект як курка лапою.

Умови і спілкування з дизайнером

Після того як ви попередньо намітили собі кілька кандидатур, зверніться до них з коротким описом свого замовлення, запитайте хоча б приблизну вартість, портфоліо, умови роботи і інформацію про компанію – то, що ми перерахували вище, а також контакти клієнтів для рекомендацій.

Можна скласти зведену таблицю, куди ви занесете отримані від кандидатів дані, або порівнювати їх в розумі. Кожен сам вирішує, що важливіше: ціна, досвід, ім’я. Важливо й те, як поставилися до вашого звернення. Наскільки швидко відповіли? Чи дали всю інформацію? Яким був тон спілкування?

Розпитайте у дизайнера про проекти, які він вже робив

Особиста зустріч

Не варто закінчувати вибір порівнянням і заочним рішенням. Запросіть «переможців змагання» на особисту зустріч. Це дуже важливий етап. Вам потрібно буде не оцінити їх компетентність і не обговорити проект в деталях, хоча мова буде саме про це. Вам потрібно дати особисту оцінку.

Дизайнер – людина, яка мінімум на кілька місяців увійде у ваше життя. За родом діяльності він дізнається багато особистої інформації про вас, буде в курсі фінансового становища. Дуже важливо, щоб людина викликав симпатію або, як мінімум, нейтральне ставлення, щоб ви знайшли контакт. Якщо відносини не склалися при простій бесіді в кафе, то як вести справи?

Але, вибравши іменитого дизайнера, робіть знижку «на породу»: професіонали можуть бути досить різкими, відстоюючи свою позицію. Люди, яким важливо лише отримати прибуток, часто діють за принципом: «Будь-який каприз за ваші гроші». І це недобре.

Можна для перевірки підготувати провокаційне абсурдна вимога, наприклад, перенести ванну на п’ятому поверсі багатоквартирного будинку в спальню, і подивитися, що вам на це скажуть. Або «захотіти» відвертого несмаку. На зустрічі також варто оцінити пунктуальність, логічність, вміння слухати і чути співрозмовника. Нехай кандидат принесе з собою портфоліо і повний пакет документів хоча б на один реалізований проект. Чи був цей проект завершений без переробок? Якщо ні, то чому? Запитуйте про все, справжні профі не бояться питань і намагаються доступно відповісти на них.

За підсумками зустрічей краще вибрати одного основного кандидата і одного-двох про запас (всяке буває).

У договорі необхідно вказати всі умови, які проговорили усно

Крапки над «i»

Проект потрібно обговорити максимально докладно, а потім зафіксувати в контракті:

 • перелік, етапи робіт і їх терміни (час краще планувати з запасом);
 • бюджет і ситуації його перевищення;
 • обов’язки дизайнера;
 • ступінь вашого контролю;
 • порядок приймання робіт (краще поетапно);
 • порядок розірвання договору, неустойки.

Чим менше моментів ви залишите на «авось», тим краще. Так, ризик отримати не той результат залишиться завжди. Але в ваших силах звести його до мінімуму.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар