10 етапів капітального ремонту квартири

Від 0
896

Один з найбільш відповідальних видів робіт – капітальний ремонт будинку або квартири. Послідовність робіт, чітка злагодженість дій, завчасне планування і підбір матеріалів: в ньому має бути бездоганно все. Тільки таким чином можна отримати дійсно якісний результат.

Етапів подібного ремонту може бути, як 10, так і більше. Все залежить від індивідуальних особливостей тієї, чи іншої квартири, термінів, відведених на всі види робіт, а також їх складності. Ми пропонуємо вашій увазі кілька обов’язкових кроків, правильна послідовність і виконання яких приведе до якісного результату. Переконайтеся, що наші фахівці працюють правильно!

Етап перший – планування

Один з найбільш важливих кроків при будь-якому ремонті – планування. Вкрай важливо уявити те, що ви хочете бачити в підсумку. Найкраще намалювати чіткий план на папері.

Планування капітального ремонту
Планування капітального ремонту

Подумайте, де краще розмістити меблі та інші предмети інтер’єру. В першу чергу це необхідно для подальшого монтажу електропроводки. Ви ж не хочете постійно користуватися подовжувачами? Позначте розташування комп’ютерного столу, ліжка, дивана, телевізора, і інших важливих зон кімнати. Намагайтеся дотримуватися правильні пропорції і масштаби. Це допоможе уникнути безлічі проблем в подальшому.

Також подбайте про наявність місць, призначених для зберігання: антресолей, висувних ящиків, комор і т.д. Це дозволить підтримувати порядок після закінчення ремонту.

Розпоряджайтеся місцем раціонально. Особливо, це стосується невеликих кухонь. Проаналізуйте, чим ви користуєтеся постійно, а що стоїть без діла кілька років. Можливо, вам цілком вистачить невеликої робочої зони, і декількох поличок. Решта місце можна залишити для зони відпочинку.

Якщо ви – володар невеликий житлоплощі, то можна правильно розпорядитися простором, поєднавши кілька кімнат в одну. Наприклад, спальну кімнату з вітальні, або вітальню з кухнею. Подумайте також про необхідність коридору. Можливо, його поєднання з іншою кімнатою буде тільки на руку.

Плануванням, як правило, повинен займатися професійний архітектор, знає всі нюанси роботи з тим, чи іншим приміщенням.

Етап другий – заміна вікон

Важливим етапом капітального ремонту є заміна всього старого, в тому числі вікон. Більшість фахівців вкрай не рекомендують залишати старі вікна. Відслужили свій термін віконні рами найкраще відправити на смітник разом з іншим будівельним сміттям.

заміна вікон
заміна вікон

Заміна вікон також включає ряд робіт з утеплення укосів. Цей процес відноситься до брудних робіт, тому здійснюється на початковому етапі ремонту.

Після установки віконного блоку, фахівці штукатурять укоси, тим самим перешкоджаючи потраплянню повітря через них всередину приміщення. Це дає можливість по максимуму зберегти тепло всередині кімнати в холодний період року.

Сучасні віконні коробки не відрізняються великою шириною. Часто через це приміщення втрачає тепло. Для збереження стабільної температури всередині, укоси утеплюють. Робиться це просто за допомогою монтажної піни. Зовні її додатково зміцнюють саморозширного стрічкою і герметиком (для запобігання руйнувань піни під впливом навколишнього середовища), а всередині – пластиковими панелями.

Як бачимо, процес установки вікон досить трудомісткий, що вимагає спеціальної підготовки. Самим раціональним рішенням буде довірити цей вид робіт в руки майстра.

Етап третій – установка перегородок

Після демонтажних робіт необхідно звести нові перегородки, якщо того вимагає план. Важкі перегородки повинні спиратися на плиту перекриття, легкі можуть бути встановлені безпосередньо на підлогу.

установка прегородок
установка перегородок

Для створення перегородок використовуються пазогребневі і пінобетонні блоки, цеглу, а також гіпсокартон. Матеріал вибирають, грунтуючись на характеристиках будинку і житлового приміщення. Наприклад, в старих будинках з дерев’яними перекриттями категорично не рекомендовано використовувати важкі перегородки. Тоді на допомогу приходить гіпсокартон.

Саме гіпсокартон найчастіше використовується для створення перегородок усередині приміщення. Він простий в монтажі, легко приймає будь-яку форму, а робота з ним є відносно чистою.

Однак, використання гіпсокартону має і ряд недоліків, серед яких основними є низький рівень звукоізоляції і крихкість конструкції. Для такої перегородки знадобиться додатковий шар, що перешкоджає поширенню шуму всередині приміщення.

Етап четвертий – монтаж сантехніки, електропроводки та каналізації

Без електрики, тепла, води та каналізаційної системи неможливо уявити існування сучасної людини. Монтаж систем життєзабезпечення проводиться на початкових етапах капітального ремонту, до вирівнювання стін і стяжки підлоги. Мало кому до душі комунікації, виставлені на загальний огляд. Звичайно, якщо ви – не фанат ретро стилю з відкритою проводкою.

монтаж сантехніки
монтаж сантехніки

Всю електрику прокладають відповідно до підготовленого плану, виводячи назовні дроти для подальшої установки розеток, світильників і люстр.

Для трубопроводу і каналізації, як правило, в багатоквартирних будинках передбачені спеціальні шахти для забезпечення безпеки жителів. Такі труби легко замінюються за допомогою вмілих рук майстра.
На етапі монтажу комунікацій також встановлюють нові системи опалення, наприклад, тепла підлога. Також завершуються всі зварювальні роботи.

Етап п’ятий – обробка стель

Рівні стелі без тріщин і дефектів – запорука гарного ремонту. Залежно від стану верхніх плит майстри можуть порекомендувати різні способи обробки.

монтаж стелі
монтаж стелі

Так, штукатурка підійде, якщо стеля сам по собі рівний, вимагає лише косметичного втручання. У разі великої асиметрії сторін стелі, його явних дефектів, фахівці рекомендують застосовувати конструкції для вирівнювання поверхні.

З поставленим завданням добре справляються рейкові, гіпсокартонні і натяжні стелі. Враховуйте, що кріплення матеріалів на каркас віднімають висоту приміщення (близько 5-8 см). Тому вкрай важливо ретельно спланувати капітальний ремонт. Етапи кріплення стелі, дотримання їх послідовності вкрай важливі: установка каркаса, монтаж листів, закладення швів.

Не рекомендується використовувати гіпсокартонні конструкції без спеціальної водовідштовхувальним просочення. Справа в тому, що під час стяжки підлоги виділяються випари, які можуть в подальшому призвести до деформації стелі.

Етап шостий – вирівнювання поверхонь

Рівні поверхні – це не просто естетичний зовнішній вигляд. Це – гарантія надійності всіх конструкцій.
Починати вирівнювання необхідно з найвищої точки кімнати – стелі. Потрібно подбати, щоб поверхня була ідеально рівною, без видимих дефектів. Для зміцнення шарів використовують грунтовку глибокого проникнення, щоб поліпшити зчеплення.

вирівнювання поверхонь
вирівнювання поверхонь

Якість вирівнювання стін залежить від оздоблювального матеріалу. Якщо планується використовувати декоративні штукатурки, то допускається наявність деяких дефектів. Для забарвлення поверхня повинна бути ідеально рівною. Для цього її спочатку штукатурять, потім шпаклюють, а після – гарантують. Тільки після висихання останнього шару можна приступати до опоряджувальних робіт.

Нарешті, останнім етапом у вирівнюванні поверхонь кімнати є стяжка підлоги. Для забезпечення надійності конструкції в неї вмуровують металеву конструкцію, а потім заливають будівельним матеріалом.

У роботі майстра використовують найпростіші інструменти – водяним рівнем і схилами. Завдяки цьому їм вдається домогтися ідеально рівних поверхонь у всій кімнаті.

Етап сьомий – монтаж підлогового покриття

Дотримуючись послідовності капітального ремонту, після стяжки підлоги необхідно приступати до монтажу покриття.

Монтаж покриття для підлоги
монтаж підлоги

Вкрай важливо забезпечити повну звукоізоляцію відповідним матеріалом. Цей шар – обов’язковий у разі, якщо ви – житель багатоквартирного будинку. Навряд чи сусідам сподобається слухати кожен ваш крок.

Про наявність всіх верств необхідно подбати ще на етапі планування. Наприклад, шар теплоізоляції укладається під стяжку підлоги.

Залежно від підлогового покриття планується впровадження додаткового матеріалу для підкладки. Так, якщо плитку можна укладати безпосередньо на стяжку, то для паркету або ламінату обов’язковий додатковий шар у вигляді фанери, дошки і т.д.

Якщо ви плануєте змішане покриття (і плитка, і паркет), то потрібно зробити відповідну багаторівневу стяжку. Намагайтеся проводити розрахунки з точністю до міліметра, адже від цього залежить краса вашого будинку. Зрештою, довіртеся майстру, щоб забезпечити якість робіт!

Етап восьмий – підключення сантехніки

По завершенню всі робіт саме час приступити до установки всієї сантехніки. Для цього знадобляться певні знання і навички.

підключення сантехніки
підключення сантехніки

По-перше, потрібно правильно змонтувати трубопровід, переконавшись в абсолютній його герметичності. По-друге, до нього потрібно правильно під’єднати інсталяційні системи для унітазів і біде. Нарешті, слід повністю переконатися в точності монтажу унітазу, раковини, біде і іншої сантехніки. Будь-яка похибка може дорого обійтися.

Фахівці не рекомендують самостійно займатися розведенням сантехнічних систем. Скористатися послугами майстрів – єдино вірний вихід.

Етап дев’ятий – установка дверей

Один з останніх етапів на шляху до завершення ремонтних робіт – установка дверних коробок. Класичні кріплення за допомогою рамних дюбелів значно спрощує процес. В цілому, він схожий на звичну установку віконних рам. Його можна здійснювати в будь-який час, навіть якщо ви не проводили ніяких інших робіт. Головки шурупів ховаються за допомогою декоративних заглушок, створюючи естетичний зовнішній вигляд.

Встановлення дверей
Встановлення дверей

Більшість виробників йдуть назустріч покупцеві, підганяючи товщину дверної коробки, а ось розрахувати правильну висоту, ширину необхідної двері вкрай важливо. Тільки так можна отримати дійсно якісний результат.

Етап десятий – фінальна обробка стін

Нарешті, по закінченню всіх робіт, настав час підсумувати, здійснити фінальну обробку стін.
Вибір колірної гами і самого оздоблювального матеріалу – завдання не з простих. Адже потрібно одночасно підібрати функціональний, практичне і естетичне покриття. Ви завжди можете скористатися послугами дизайнера, який порадить краще рішення для вашого будинку і підбере стиль інтер’єру згідно ваших вподобань, наприклад Хай-Тек https://budexim.com.ua/xaj-tek-v-interere .

фінішна обробка
фінішна обробка

Декоративний камінь, штукатурка, фарба, шпалери, плитка … Все в ваших руках!

Перераховані вище етапи – лише поверхневий план всіх ремонтно-будівельних робіт. Але маючи в своєму арсеналі такі теоретичні знання, ви завжди можете переконатися, що наші фахівці працюють за чітко спланованим планом, без будь-яких відхилень.

Якщо ви – прихильник якісного ремонту, сміливо звертайтеся за допомогою до нас! Нашим майстрам під силу абсолютно все, адже ми займаємося ремонтом квартир в Києві не один рік!

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар