Іноді невелика помилка, допущена при ремонті, здатна зіпсувати результат. Вона може початком проблем, вирішення яких потребує додаткових коштів, а часом може привести до необхідності нового ремонту квартири в Києві . Щоб уникнути цього, будь-які ремонтні роботи повинні починатися з чітко продуманого плану.
Сім разів відміряй …
Першим етапом ремонтних робіт є його проектування. Слід замовити фахівцям або розробити самостійно:
- проект перепланування (якщо вона запланована);
- план електропостачання приміщення;
- дизайнерський проект.
Всі розробки повинні бути здійснені відповідно до СНиП та з урахуванням поширених помилок, про які піде мова далі.
Помилки, яких слід уникати при зміні плану комунікацій
- Ремонт ванної кімнати . Часом для збільшення вільної площі назріває необхідність зміни місця розташування мийки, ванни або унітазу. Дуже важливо при цьому правильно розрахувати перепад висот. Для нормального зливу води він повинен становити 3-5% від відстані, на яке сифон зміщується від стояка. В іншому випадку вас чекає часте засмічення каналізації.
- Відсуваючи парової полотенцесушитель від стояка, слід стежити, щоб підведення до нього труби здійснювалося без виражених перегинів і кутів, інакше не уникнути повітряних пробок.
- Радіатор не слід переносити від вікна, тут він найбільш ефективний, так як протистоїть йде від нього холодним повітряним потокам.
- Неприпустимо втручання в загальний повітропровід.
- Не можна приховувати штукатуркою газові труби і стояки опалення, адже в разі аварійної ситуації труби повинні бути доступні. Приховати труби можна за допомогою знімного короба, виконаного відповідно загальних тенденцій інтер’єру.
Помилки при влаштуванні підлог
- Стяжка повинна виконуватися відповідно оздоблювального матеріалу. Стяжка для плитки повинна бути трохи вище середнього рівня, для паркету – нижче. Рівень підлоги в приміщенні з санвузлом повинен бути трохи нижче.
- По можливості в ванні і кухні краще зробити тепла підлога, причому слід врахувати, що гладка плитка набагато простіше в догляді. Детальніше про вибір плитки: https://budexim.com.ua/vybor-keramicheskoj-plitki-dlya-kuxni .
Як уникнути помилок при влаштуванні стель
- Обробку стелі в новобудові слід починати тільки після повної усадки будівлі, тільки так можна уникнути тріщин.
- При використанні гіпсокартону, монтажу підвісних стель слід уникати громіздких люстр (або передбачити кріплення заздалегідь). Також заздалегідь слід встановлювати кріплення для спортивних снарядів в дитячу кімнату.
Оздоблення стін, спорудження перегородок
- При використанні гіпсокартону, не можна забувати про його нестійкості до високих навантажень. Слід оберігати його від важких книжкових полиць, бойлера, шафок для інструменту і т.д.
- Для приміщень з підвищеною вологістю необхідно вибирати вологостійкий гіпсокартон.
- Стики між листами гіпсокартону необхідно закрити вологостійкої мастикою, а для надійності їх можна обклеїти стрічкою з вологовідштовхувальними властивостями.
Монтаж електропостачання
- Монтаж електропроводки вимагає ретельно продуманого розміщення розеток відповідно плану установки побутової техніки, електроприладів і апаратури.
- У плані електропостачання слід передбачити декілька зайвих розеток.
- Щоб уникнути неприємних сюрпризів згодом, слід запастися планом-схемою прихованої проводки.
При виконанні ремонту також слід дотримуватися послідовності роботи – не приступати до обробці приміщення, поки не будуть завершені роботи з комунікаціями. Дотримання простих правил допоможе вберегтися від помилок при ремонті, попередить неминучість перероблення, а відповідно – застрахує від зайвих витрат.