Цікаві факти про шпалери

Від 0
900

Інтер’єр з шпалерами на стінах найзатишніший. А багатьом такий оздоблювальний матеріал здається самим бюджетним і простим способом. Але що насправді ми знаємо про шпалери? Ми зібрали для вас найцікавіші факти про них!

Народжені на Сході

Появі шпалер ми зобов’язані китайцям. Саме на Сході вперше стали обклеювати стіни матеріалом на основі рисового паперу. У Китаї технологію їх виготовлення тримали в таємниці, але схожу технологію вивели в Японії і в XVI столітті шпалери з’явилися в Європі.

Картини з шпалер

Аж до XVII століття стіни будинків в Європі оббивали щільним тканим матеріалом. Така обробка служила ще й утеплювачем. Паперові шпалери розписували вручну і натягували на спеціальну раму. Їх і кріпили до стіни. Це не тільки робило обробку більш довговічною, але ще і мобільного. Раптом переїзд або війна?)

Цікаві факти про шпалери

Орнаменти і малюнки

В середині XIX століття обойная індустрія значно змінилася. Вільям Морріс заснував бренд Morris & Co і став малювати архівні орнаменти з квітами і птахами вручну на шпалерах і текстилі для оздоблення стін. Такі шпалери придбали неймовірну популярність.

Американські шпалери

Американські шпалери значно відрізняються від європейських. По-перше, їх стандартна довжина 8.2 метра (в Європі 10,05 метрів). По-друге, вони реалізуються в більшості випадків з нанесеним на поверхню клеєм. Пам’ятайте про це, роблячи розрахунок кількості матеріалу.

Вологе прибирання

«Миються» шпалери – більше маркетинговий хід, ніж дійсно практичний матеріал. Якщо ви пройдетеся по ним губкою з мильним розчином, швидше за все, поверхня буде безповоротно зіпсована. Лише у деяких виробників є шпалери, які не псуються від вологого прибирання.

Цифровий друк на шпалерах

Дратують шви?

Щоб після обклеювання місця стиків стали максимально непомітними, вибирайте якісні матеріали і не займайтеся обробкою самостійно, якщо тільки ви не кваліфікований майстер. Але будь-які шви все ж буде видно. Це нормально.

Завжди в моді

Шпалери – матеріал, який завжди на піку моди. Навіть імениті модні будинки, такі як Ральф Лорен і Джорджіо Армані, періодично запускають лінійку оздоблювальних матеріалів в колаборації з шпалерним виробником. Тому, коли б ви не робили ремонт, можна з легкістю підібрати шпалери, які мають бездоганний стиль і відмінні технічні характеристики.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар