Домашній офіс - робоче місце вашої мрії

Від 0
2082

Офіси бувають різні. Численні компанії пропонують ремонт офісів під ключ . Ми ж сьогодні поговоримо про домашньому офісі. Про те, які важливі моменти не можна упустити при його плануванні і на що звернути увагу, створюючи затишний куточок для роботи в комфортних умовах.


71cf7012b3a3900c1ebe120cb4fb

Згідно з дослідженнями, домашній офіс – не така вже й утопія, як може здатися більшості людей які звикли працювати офлайн в компаніях, на заводах і фабриках. Сьогодні багато хто знайшов невеликі ніші для сімейного бізнесу (де більшу частину роботи можна виконати не виходячи з дому), IT-компанії часто залучають фахівців на удаленке, та й фрілансинг з моменту своєї появи не став менш привабливим. Що ж потрібно врахувати, щоб створити офіс у себе вдома? Домовлятися чи з компанією, яка робить ремонт квартир в Києві або зробити ремонт в своєму офісі самостійно? І … з чого почати?

Грамотне планування

Робота просувається швидше, якщо при плануванні робочої зони були дотримані умови:

  1. Виконано зонування і робоча площа відокремлена від домашньої обстановки. В ідеалі це має бути окрема кімната, ізольована від «домашніх звуків». При цьому бажано не створювати «повітряні кордони», а звести абсолютно реальні (можна використовувати екрани). Іноді непоганий вихід – висунути робочу зону на засклений балкон або лоджію.
  2. Перш ніж почати планування задайте собі кілька питань:
  • Для чого вам необхідний офіс?
  • Який вид робіт ви плануєте виконувати (займатися hand made, працювати за комп’ютером і т.д.)?
  • Чи будуть клієнти приходити до вас в офіс?
  • Чи будете ви влаштовувати спільну роботу (консультації) зі своїми колегами?
  • Які матеріали ви збираєтеся зберігати на цій площі?
  • Яке обладнання необхідне (комп’ютери, швейна машинка, верстат і т.д.)?
  • В який час доби офіс буде максимально завантажений?
  • Чи збираєтеся ви проводити відео або аудиоконференции з замовниками?

Відповівши на них, ви отримаєте уявлення про те, що це за простір повинен бути: окрема кімната, великий зручний шафа-органайзер, майстерня на балконі і т.д.

3cca3cbe6b671f1d61c2ce4fae1c11e851a1_o

Всі свої робочі речі (графіки, документи, інструменти, креслення) потрібно зберігати на цій, спеціально відведеній території. Чітке розмежування домашнього простору від робочого дозволяє більш ефективно використовувати час.

Приділіть максимум уваги плануванню свого офісу. Від цього залежить працездатність і ваше професійне зростання. Не забувайте про його якісне наповнення: інструментах, комп’ютері, зручних меблів, полицях для паперів або органайзере для матеріалів. Ще більше рад по ремонту читайте тут https://budexim.com.ua/12-cennyx-sovetov-po-remontu-i-pereplanirovke-kvartiry .

Кольорове рішення

Підійдіть до вибору кольору усвідомлено, адже вплив певних відтінків на підсвідомість – вже факт. Вони збільшують працездатність, концентрацію уваги, швидкість прийняття рішень, покращують настрій.

Блакитний, блакитний і фіолетовий

Відносяться до холодної гамі. Вони ідеальні для релаксації, тому такі відтінки найбільш часто вибирають для ремонту в спальні або дитячій кімнаті. Але вони абсолютно не підходять для офісу.

Зелений

Ідеальний і дуже комфортний колір для життєдіяльності. Але не варто фарбувати весь простір, він шикарно буде виглядати як доповнення. В офісі краще використовувати не чистий зелений, а з домішкою жовтого. Вийде м’який, приємний для нервових рецепторів акцент.

106115424_large_2

Жовтий

Ви знаєте про те, що найпопулярніший колір маркерів для виділення тексту – жовтий? І це зовсім невипадково. Він кидається в очі, але не викликає агресії, а швидше почуття радості і щастя. Тільки не перестарайтеся. Яскраво-жовтий (отруйний) – досить небезпечний для роботи. Він може відволікати і викликати почуття занепокоєння.

стиль-гламур-в-інтер'єрі-домашнього-кабінету (53)

Червоний

Сильний і мотивуючий колір. Але при зайвому використанні може викликати агресію і ажіотаж, який зовсім не допоможе в роботі. Тому його краще всього додавати як акцент до основного, базового відтінку.
organizatsiya-rabochego-mesta-rukodelnitsy15

Білий, колір слонової кістки, сірий, пісочний і їх відтінки

Вважаються базовими і нейтральними. Використовуючи їх як основні (з цієї гами можна підібрати колір собі до смаку), доповнюйте їх яскравими елементами і більш насиченими, контрастними кольорами (в міру). Вони не відволікають увагу і сприяють плідній роботі.

11822eb613ef6e9b5a10ed313e4418af

Фіолетовий, лавандовий

Як було доведено, ці два кольори і їх відтінки ідеальні для творчості, так як вони стимулюють уяву. Їх варто використовувати самостійно, доповнюючи за бажанням акцентами з теплою чи холодною гами.

f5cf9bae998cbaefd7cc0813a504

Важливий момент. Не забувайте про сумісність відтінків – кімната або ваш робочий куточок повинні виглядати гармонійно, а колірне рішення сприйматися лише на рівні підсвідомості. Нічого не повинно відволікати, заважати або напружувати. Однак, не варто забувати про інтер’єр. Поставте на видне місце фото, яке вас надихає, предмет декору. Іноді людині просто необхідно переключитися на якийсь час, щоб знайти рішення проблеми.

Найбільш часті помилки, які зустрічаються при плануванні домашнього офісу

  1. Плазма на робочому місці. Більшість вважають, що зможуть контролювати свою цікавість, коли один з членів сім’ї включить захоплюючий фільм або огляд новин. Це не так. Не варто себе спокушати. Телевізору немає місця на роботі.
  2. Неорганізованість робочого місця. Продумайте як ви будете зберігати документи, матеріали або інструменти; куди ставити чашку з улюбленою кавою (або чаєм) і інші речі ще на етапі планування. Вас нічого не повинно відволікати.
  3. Повільне / малоефективне обладнання. Чи працюєте в інтернеті? Подбайте про те, щоб він був високошвидкісним. Потрібно багато роздруковувати? Купіть пристойний принтер. Чи плануєте влаштовувати відеоконференції? Продумайте, що ваш клієнт або партнер побачить ззаду вас на стіні і купіть хорошу камеру і мікрофон. У вас в кімнаті перукарня? Подбайте про те, щоб клієнту було зручно сидіти на стрижці, а також мити голову.
54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар