Лофт – унікальні апартаменти, створені в старих фабричних і складських приміщеннях. У 50-х роках в Нью-Йорку поява такого житла викликало справжній фурор. Спочатку, в покинутих будівлях селилася небагата богема – художники, поети. Одним з них був Енді Уорхол – людина, яка змінила мистецтво XX століття – дизайнер, художник і фотограф.
На вечірках в його апартаментах бували найзнаменитіші люди США, що зіграло свою роль у популяризації цього типу житла. Незабаром стиль став такий популярний і престижний, що таке житло з елітним ремонтом могли собі дозволити тільки багаті люди – банкіри, адвокати і кінозірки. У наш час лофт – це просторе високе приміщення, оброблене в промисловому і мінімалістичному стилі.
Головні особливості:
- стелі, що досягають у висоту 4 і більше метрів;
- відкритий простір;
- великі вікна.
Не прийнято дробити приміщення на кімнати, але можна зонувати його за рівнями, виносячи приватний простір вище.
Основні матеріали , характерні для лофт – цегла або грубий бетон, камінь, сталь, хром і скло. Характерні неоштукатурені цегляні або бетонні стіни, відкриті труби і стельові балки. Штори на вікнах тут зовсім недоречні. Популярно оформлення домашнього офісу в цьому стилі.
Основні кольори
Сірий, білий і колір обпаленої цегли. В якості прикраси можна використовувати старе стилізоване промислове обладнання, рекламні вивіски, вуличні покажчики. Добре вписуються в стиль сучасні деталі – скляні перегородки і меблі з хромованих трубок.
Меблі
Чим менше тим краще. Меблі несе на собі так само функцію зонування, тому не варто засовувати столи і дивани під стіни. На відміну від мінімалізму, шафи не ховаються, кращі відкриті стелажі. Добре буде виглядати як вінтажна меблі, так і ультрасучасна, але тільки якщо вона буде підібрана в єдиному стилі. Основні матеріали – пластик, хром, шкіра, сталь.
Вважається, що стиль лофт воліють люди богемні, творчі, які віддають перевагу нестандартні рішення з нетрадиційним підходом до життя, адже великі простори дозволяють виразити себе по-справжньому вільно. Однак це не найпопулярніший стиль при виборі ремонту квартири в Києві . І справа тут у відсутності такого типу приміщень, а не в його непрактичність.