Гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті: види, особливості проведення робіт

Від 0
171

Економія гідроізоляції у ванній кімнаті може призвести до серйозних наслідків. У разі поломки сантехніки або протікання всі зусилля, витрачені на ремонт, будуть марними. Крім того, це спричинить великі фінансові витрати. Тому потрібно грамотно підійти до цього питання та підібрати якісні матеріали, які прослужать роками.

 

Види гідроізоляції

 

На ринку можна знайти безліч різновидів гідроізоляційних матеріалів. Всі вони відрізняються якістю, ціною та складом. Ось найпоширеніші.

 

  1. Мастика на основі бітуму має консистенцію в’язкої пасти. У ній містяться хімічні присадки. Суміш легко наноситься та заповнює покриття для підлоги під впливом високої температури. Завдяки в’язкості вона без проблем лягає у будь-які порожнечі.
  2. Рулони з основою з бітуму вважаються найпростішими у використанні. Вони приклеюються до поверхні за впливу високих температур. Більш сучасні варіанти створюються на самоклеючій основі.
  3. Цементні суміші з полімерними домішками. Полімерні частинки у складі під час розчинення у воді утворюють вологонепроникний шар. Завдяки рідкій текстурі вони легко наносяться і дозволяють обробити важкодоступні місця.
  4. Гумові гідробар’єри створюються на основі каучуку або гуми. Ними спочатку обмазують поверхню, а потім, за допомогою спеціальних реагентів, що йдуть у комплекті, забезпечують затвердіння складу. Такий матеріал відмінно підійде для дерев’яної підлоги або для облаштування басейнів.

 

Гідрозахисти, що проникають у підлогу, використовуються як доповнення до основних матеріалів. Суміш можна додавати до бетону для заливання підлоги або цементу для стяжки.

 

Порядок проведення гідроізоляційних робіт

 

Перш ніж розпочати гідроізоляцію ванної кімнати, необхідно правильно підготувати поверхню. В першу чергу знімається стара підлога, залишки попереднього гідрозахисту, якщо він був, і навіть плити.

 

Щоб забезпечити кращу адгезію гідроізоляційного матеріалу з підлогою, поверхню потрібно ретельно очистити від сміття та пилу. Найкраще це зробити за допомогою пилососу. На цьому етапі фахівці радять обробити підлогу стяжкою так, щоб її висота була нижчою на 3-5 см по відношенню до кімнати. Завдяки цьому, якщо трапиться повінь у ванній, вся вода залишиться там і не завдасть пошкоджень іншим кімнатам.

 

При роботі з бетонними або поштукатуреними поверхнями їх потрібно попередньо добре зволожити. Не варто забувати про грунтувальні роботи. Вони покращують адгезію гідроізоляції із підлогою.

 

Гідроізоляція на покритті з бетонних плит

 

Перед нанесенням гідроізоляції бетонні плити необхідно ретельно зашпаклювати, приділяючи особливу увагу стикам, а також місцям, де проходять каналізаційні та водопровідні комунікації. Після повного висихання шпаклівки, поверхні обробляють гідроізоляційним матеріалом.

 

Рідкі гідроізоляційні суміші рівномірно розподіляються по всьому периметру приміщення, а також уздовж стін на висоту 10-15 см. Необхідно нанести 2-3 шари. Рулонні матеріали спочатку прогріваються, потім розкручуються по всій підлозі і для кращої адгезії ще раз прогріваються будівельним феном або пальником.

 

Гідроізоляція на дерев’яних покриттях

 

Дерев’яні покриття вимагають ретельнішої підготовки. На добре очищену поверхню необхідно закріпити лаги. Потім по всьому периметру розкладається пароізоляційна плівка, а поверх неї утеплювач. За допомогою герметика промазуються стики між лагами та плитами.

 

Коли герметик затвердіє, потрібно нанести суміш із активатора та рідкого каучуку. Оскільки вона застигає дуже швидко, її потрібно розподіляти одразу ж. Особлива увага приділяється стикам, щілинам та нижній частині стін.

 

Нюанси роботи з гідроізоляцією:

 

  1. Завжди уважно читайте інструкцію виробника. У ній покроково вказано, як правильно розводити та наносити розчин. Якщо допустити похибки в пропорціях, це може призвести до того, що гідроізоляційний шар буде менш міцним.
  2. Особливу увагу приділіть терміну висихання суміші. Вона повинна добре просохнути, інакше гідроізоляція може потріскатись і зруйнуватися набагато  раніше.
  3. Плитковий клей послаблює адгезію ізоляційних матеріалів із будь-якими поверхнями. Тому якщо він є на поверхнях, що обробляються, його необхідно повністю видалити і тільки після цього наносити розчин.
  4. Гідроізоляція повинна добре підходити до вашого типу покриття для підлоги. Невідповідність може спричинити труднощі нанесення матеріалу на поверхню.

 

Після того, як гідроізоляційний шар застигне або міцно приклеїться до підлоги, можна приступати до фінішної обробки всіх поверхонь у ванній кімнаті, а також встановлення сантехніки.

 

Майстри компанії Будексім завжди готові зробити всі необхідні роботи, щоб гідроізоляція ванної кімнати була якісною та довговічною.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар