Матеріали для облицювання дерев'яного будинку

Від 0
1199

Матеріалів для зовнішньої обробки будинку велика різноманітність. Найпопулярнішим варіантом вважається дерево. Але воно буває різним. Давайте розбиратися яке ж дерево краще вибрати для фасаду!

Вагонка

Тонка дошка, виготовлена ​​з хвойних порід дерева і призначена для облицювання будівель, балконів, лоджій. З’єднуються дошки між собою способом “шип-паз”. Для додання вагонки сучасного вигляду, дизайнери радять покривати її фасадною фарбою складних відтінків.

Облицювання дерев'яного будинку

Блок-хаус

Вважається одним з найдешевших облицювальних матеріалів. По суті це та ж вагонка, але з широкою поверхнею, що імітує брус або колоду.

Деревина природної сушки

Пиломатеріал висушують на відкритому повітрі, внаслідок чого він стає міцним і починає сріблиться. Використовують таке дерево для облицювання будинків “під старовину”. Але є у цього матеріалу і мінуси:

  • іноді він розсихається і деформується;
  • може з’явиться цвіль і грибок, тому дерево потрібно постійно обробляти спеціальним розчином.

Оздоблення «американкою» або «ялинкою»

Популярний колись горизонтальний вид облицювання будинків. Фасад обшивається тонкими дошками, які розташовуються внахлест. Зараз він зустрічається рідко. В основному це північноамериканські і канадські проекти.

Обрізна дошка

Застосовується для вертикальної обшивки фасаду. Дошки розташовують в 2 шари з перекриттям і покривають спеціальною фарбою для шорсткою неструганих деревини. Перевагою даного виду обробки є те, що вертикальне розташування матеріалу разом з вентиляційним зазором сприяють виведенню вологи з деревини. Дизайнери рекомендують поєднувати дерев’яне оздоблення, штукатурку і натуральний камінь. Це зробить фасад будівлі цікавим і сучасним.

Гонт, дранка, шиндель

Всі ці матеріали виготовляються з натурального дерева. Найчастіше використовуються для покрівлі. Але багато світових архітектори застосовують їх в своїх проектах для облицювання фасаду. Всі ці матеріали називають дерев’яною черепицею. Представлені у вигляді тонких пластин, що відрізняються один від одного формою і товщиною.

  • шиндель – плитка клиноподібної форми. Найчастіше виготовляється з деревини добірного сорту. Даний матеріал відмінно переносить холод і спеку. Добре утримує тепло, що значно економить витрати на опалення;
  • дранка є пластини товщиною 3-6 мм. Виготовляється з різних порід дерева. Але не користується особливою популярністю через досить простого і грубого зовнішнього вигляду і складності монтажу. Економічна, тому обробка дорогими породами дерева цілком доступна;
  • гонт – матеріал здавна використовується в покрівельних роботах. Виготовляється з порід дерева стійких до гниття: дуб, осика, сосна. Являє собою плашку довжиною до 40 см з виїмкою у вигляді клина, завдяки якій розклад матеріалу виходить рівномірним.

Всі ці лицювальні матеріали, в основному, виготовляються з деревини природної сушки і проходять всі стадії обробки і просочення. Обов’язково покриваються спеціальними антисептичними сумішами для більш тривалого збереження природного кольору і фактури дерева. Найчастіше ці матеріали використовують в якості декору певної частини фасаду. Будинки повністю облицьовані шінделем, дранкою або гонтом велика рідкість.

Матеріали для обробки будинку

Термомодифікована деревина

Отримують шляхом спеціальної термічної і хімічної обробки. Внаслідок чого вона стає не придатною для різних грибків і бактерій. Оброблений таким чином матеріал більш стійкий до зовнішніх впливів і практично не деформується з часом. Дуже добре підходить для будинків в стилі мінімалізм і модернізм.

Планкен

Облицювальна дошка з закругленими або скошеними краями, отримана з термообработанной деревини. Використовують як для повної обробки будинку, так і для декору. Найчастіше виготовляють з модрини. Планкен відмінно поєднується з будь-якими матеріалами: натуральний камінь, штукатурка, бетон. Дуже ефектно виглядає з ним панорамне скління. Вертикальну облицювання найчастіше використовують для господарських будівель, а горизонтальну для житлових будинків.

Фасадні рейки

Прийшли до нас із далекої Японії та виготовляються з бамбукових пластин. Найчастіше використовуються в декоративних цілях. Оздоблення виконана рейками може стати справжнім шедевром. Правда, коштує таке задоволення не мало. Основними ж функціями рейкового фасаду є: декор, затінення і пом’якшення сонячного світла влітку.

Ми розглянули найпопулярніші матеріали для обробки дерев’яного будинку. У кожного з них є свої плюси і мінуси. У своєму виборі орієнтуйтеся на стиль будівлі, свої смаки і фінансові можливості.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар