Монтаж вікон та дверей: особливості процесу та інші нюанси

Від 0
446

Пластикові вікна та двері сьогодні є ідеальним рішенням. Вони чудово захищають від холоду та шуму на вулиці, є відносно недорогими, зручними та універсальними. Зараз всі ставлять тільки такі вікна і часто шукають спосіб зекономити. Найбільш економним варіантом здається встановлення вікон та дверей самотужки, без допомоги майстрів. Це дійсно реально, але потребує багатьох зусиль та певних знань. В цій статті ми розкажемо про те, як відбувається встановлення вікон та дверей, щоб наші читачі змогли самі вирішити, як правильно вчинити: найняти майстрів чи все зробити самим.

Заміри

 Аби було що встановлювати, треба зробити заміри, відповідно до яких і виготовляють вікна та двері. Щоб всі дані були правильні, перед замірюванням вікна варто збити відкоси. Тоді можна буде чітко видно межі.

Заміри треба зробити в кількох точках вздовж отвору, заміряти висоту та ширину. Правильними будуть найменші заміри.

В залежності від того, вікна з чвертю чи без, залежать розміри майбутнього пластикового вікна. Щоб визначити розміри вікна з чвертю до ширини отвору треба додати з зовнішньої сторони 3 сантиметри – це буде ширина вікна. А висоту вікна міряють з зовнішньої сторони отвору.

Якщо отвір без чверті, то для визначення ширини вікна від ширини отвору віднімають дві ширини монтажної щілини. Її ширина десь 1,5-2 сантиметри, тобто треба відняти 3-4 сантиметри. Висоту визначають віднімаючи від висоти отвору дві монтажні щілини та висоту підставочного профіля.

Підготовчі роботи

перед встановленням вікна старе вікно демонтують. Також демонтують наличники, якщо вони є. Також треба прибрати залишки штукатурки. Для цього використовують перфоратор з насадкою «лопата».

Після цього необхідно прибрати утеплювач і частки штукатурного розчину. Далі демонтується підвіконня разом з шаром цементу під ним. Кріплення рами вигвинчується та виривається. Якщо рама погано витягається, її можна навіть розпиляти.

Двері демонтуються таким самим способом, як і вікна.

Коли вся знято, отвір чистять від пилу та сміття. Якщо демонтуються двері, то треба почистити і підлогу, щоб мати змогу монтувати поріг.

Інструменти для роботи

Щоб встановити пластикові двері або вікна під рукою треба мати:

  • дриль або перфоратор;
  • рівень;
  • викрутку;
  • висок;
  • гумовий молоток;
  • плоскогубці;
  • ніж (шпатель).

Також будуть потрібні і додаткові матеріали:

  • дюбелі чи анкерні болти;
  • монтажна піна;
  • кутики для розклинювання вікон.

Монтаж пластикового вікна (дверей)

На рамі роблять розмітку, аби знати, де будуть елементи кріплення. Від кутів варто відступати по 15 сантиметрів, відстань між позначками має складати приблизно 40 сантиметрів.

Раму ставлять в отвір, між нею та торцями вкладають кутики з пластику. Ці клини варто розташовувати навпроти місць кріплення. Всі монтажні щілини повинні мати однакову ширину. Рама повинна стояти суворо вертикально, для цього використовують рівень та висок. Через отвори в рамі роблять розмітку на стіні.

Далі свердлять в стіні отвори під анкери та дюбелі. Їх глибина повинна бути 6-10 сантиметрів. Після цього встановлюють раму, закріплюють, ставлять склопакети. Раму обприскують водою та заповнюють місця між рамою та отвором монтажною піною. Коли піна висихає, її ізолюють спеціальними матеріалами.

Після цього монтують відкоси та відливи, а також встановлюють підвіконня.

Монтування дверей відбувається за тою ж схемою. Варто відзначити, що ми навели дуже загальний опис робіт. Є багато нюансів, які знають професійні будівельники, тому встановлюють вікна та двері швидко і якісно. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам прийняти правильне рішення і оптимально витратити свій час та гроші.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар