Як ремонтують офісні приміщення: особливості та нюанси ремонтних робіт

Від 0
175

Щоб працівники були мотивовані і добре виконували свої обов’язки, їм потрібне приміщення, в якому буде комфортно, світло та тепло. Тому дуже важливо створювати необхідну атмосферу, а для цього часто необхідно змінити дизайн приміщення, провести ремонтні роботи. Однак перш ніж починати ремонтні роботи в офісному просторі, варто розібратися в основних особливостях, тенденціях, в тому, як правильно вибрати робочу бригаду і на що варто звернути увагу. Бо якщо припуститися помилки, постраждає не лише естетична сторона, а й імідж компанії. Адже коли клієнти приходять в приміщення, сповнене несмаком, часто це підриває довіру до компанії.

Як правильно організовувати простір

Перш ніж починати ремонтні роботи варто задуматися про те, як буде організовано простір в приміщеннях. Зараз компанії все частіше обирають відкритий простір, бо вважається, що колегам так легше взаємодіяти одне з одним. До того ж, такий варіант є економічно вигідним, бо не доводиться витрачати зайві гроші на стіни, високі перегородки.

Такий варіант дійсно є виграшним, але лише в тому випадку, якщо він підходить для конкретної компанії. Бо в деяких випадках відкриті простори є незручними, бо там дуже шумно, людям тяжко зосередитися. До речі, оптимальним рішенням може стати комбінування варіантів. Наприклад, відділ продажів або розробки зробити з відкритим простором, а відділи піару, менеджменту розташувати в закритих кабінетах.

З тим, як буде організовано простір, необхідно визначитися ще на початку робіт. Бо від того, що і де буде розміщено залежить розташування різних видів комунікації. Якщо замовник раптом передумає в середині проекту, архітектору, дизайнеру та самим будівельникам доведеться вносити багато змін. А це призводить до додаткових витрат.

Перепланування чи косметичний ремонт

Також зразу ж варто визначитися з тим, чи достатньо буде косметичного ремонту, чи приміщення потребує серйозного перепланування. Косметичний ремонт використовується, щоб «освіжити» приміщення, зробити його затишним, прибрати дрібні недоліки. А ось перепланування передбачає повну зміну, власне, планування офісного приміщення. І мова йде не лише про прибирання стін або додавання перегородок. Також доводиться переміщувати системи комунікацій. Найчастіше, майстри вкладають нові лінії електрифікації. Також можуть займатися і встановленням труб для водопостачання, каналізації.

Косметичний ремонт є хорошим вибором для досить нових приміщень, де все і так облаштовано максимально зручно і сучасно. А ось старі приміщення часто потребують перепланування, бо в них є багато простору, що використовується нефункціонально.

 

Яким повинен бути план-проект

Аби приміщення було комфортним для робітників, варто обов’язково звертатися за допомогою до професійних дизайнерів та архітекторів. Бо лише вони знають багато нюансів, про які не здогадуються люди без спеціальної освіти. Наприклад, часто дизайнери пропонують створювати робочу зону «з запасом». Тобто виділити на неї більше місця, ніж необхідно саме зараз. Таке рішення пояснюється тим, що колектив буде збільшуватися, знадобляться нові робочі місця, які і можна буде розмістити на додатковій території.

Також план-проект обов’язково повинен передбачати не лише робочі зони, а і зони відпочинку. Як показує практика, чим комфортніше працівники можуть відпочити в свою перерву – тим краще вони працюють. Тому варто закладати в план простору кухню, кімнату для відпочинку. А ще розміщувати їх так, щоб запахи та звуки не заважали робочому процесу. Цей нюанс також завжди враховують дизайнери.

В плані позначають і розташування освітлення, кондиціонерів, техніки та іншого обладнання, яке необхідне, щоб зробити приміщення комфортним та покращити робочий процес.

Колірна гама

Усім вже давно відомо, що кольори можуть по-різному впливати на людей. Тому для ремонту офісу важливо підібрати правильну кольорову гаму. Найкраще виглядають спокійні пастельні відтінки, але можна додати і щось яскраве, те, що буде піднімати настрій, давати енергію для роботи. Кольори обирають в залежності від профілю діяльності компанії, від того, наскільки стримано та офіційно повинні виглядати приміщення. Кольорову гаму для офісів обирають дизайнери, оскільки вони знаються на правильних кольорових поєднаннях.

Аби лишитися задоволеними виконаними роботами, варто обирати ремонт «під ключ». Це дуже зручно, головне, знайти будівельну компанію, що вкладає договір, в якому прописуються всі пункти, оговорюються ризики. Коли над всіма етапами працює одна команда – це допомагає уникнути перекладання відповідальності з одних робітників на інших, та гарантує виправлення всіх недоліків, якщо вони виявляються після закінчення певного етапу.

Якщо підходити до ремонту офісу відповідально та не намагатися на всьому заощадити – результат буде відповідати сподіванням.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар