Стиль стилем, але що робити зі стелею? Якщо по дизайн-проекту він повинен бути синім … то його можна і побілити, і пофарбувати, і оформити за допомогою натяжної або підвісної стелі. Як вибрати матеріал обробки, який буде красиво виглядати, буде виконувати всі необхідні функції, і при цьому не розорить? Спробуємо розібратися.
Звичайна побілка
переваги
- Найдешевший спосіб обробки стелі.
недоліки
- Один з найбільш «брудних» способів обробки.
- Покриття не можна назвати стійким.
- Мало варіантів для фантазії.
- Можна зробити самому.
Це ідеальний матеріал, якщо ваша основна задача заощадити. Пачки побілки, вагою 3 кг, цілком вистачить, щоб побілити кімнату. Коштує вона копійки, а результат – біла поверхня – перший час буде радувати господиню.
Але, як то кажуть: «Дешева рибка – погана юшка». Побілити чисто неможливо. Якщо ви задумали косметичний ремонт, рекомендуємо починати саме з цього етапу – побілки стелі. Зробити навпаки можна … але ви ніколи не позбудетеся від маленьких точок побілки на шпалерах, меблях і інших предметах інтер’єру. З кімнати потрібно прибрати все, що ви плануєте використовувати після ремонту.
Вибираючи матеріал, зверніть увагу на те, що побілка буває двох видів: на гашеного вапна і крейдяний. При цьому, якщо стеля вже була побілена, наприклад, крейдяний побілкою, то зверху обов’язково повинна лягти крейдяний (тобто побілка такого ж складу). У зворотному випадку можлива неоднорідність покриття і поява жовтуватих плям. З вибором матеріалу допоможуть будівельники, які мають великий досвід ремонту квартир в Києві .
Ще один недолік матеріалу – його недовговічність. Вона швидко набирає вологу, тому білити не рекомендується у ванній і на кухні. Побілка примхлива, її не варто робити на кухні та у ванній, так як можуть з’явитися жовті плями. Крім того, велика ймовірність, що вона потріскається, пожовтіє. Крім того, на ній чудово осідає кіптява і пил. Тобто довговічною її назвати теж не можна.
фарбування стелі
переваги
- Недорого.
- Виходить поверхню, стійка до впливів.
недоліки
- Необхідні підготовчі роботи, які можуть коштує дорожче, ніж фарбування.
- Фантазія обмежена недосконалістю оздоблювального матеріалу.
- Не завжди підходить під дизайн житлових приміщень.
- Недовговічна.
Фарбування підійде, якщо зробити потрібно швидко і «аби чисто». При цьому поверхня повинна бути якщо не ідеальною, то рівною і без істотних вад.
Якщо ви все-таки вирішили використовувати для покриття фарбу, не забувайте про те, що старий матеріал зі стелі необхідно зчистити, а дірки і щілини зашпаклювати. Тільки так можна добитися відносно рівній поверхні. Найбільш часто для цього вибирають водоемульсійну фарбу. Вона має свої переваги: швидко сохне, практично не має запаху (в порівнянні з іншими фарбами), поверхня після обробки можна мити, а наносити її можна на побілку, цегла або бетон.
Шпалери на стелі
переваги
- Недорого.
- Допоможуть приховати незначні недоліки без спеціальної підготовки поверхні.
- Величезне поле для фантазії, завдяки наявності великого асортименту дизайну шпалер.
- Сучасні шпалери витримують вологе прибирання (з невеликою кількістю води).
недоліки
- Нестійкі до впливу вологи. Матеріал в цьому випадку деформується і необхідна його заміна.
Поклеїти шпалери можна досить швидко, навіть при повній відсутності навичок. Слід, однак, враховувати кілька нюансів:
- Клеїти простіше рулони зі стандартною шириною, впоратися з метровими набагато складніше, особливо з незвички.
- Підготуйте поверхню, на яку будуть наноситися шпалери. Такий підхід позбавить від необхідності незабаром робити ремонт залу або будь-який інший кімнати, в якій ви клеїли шпалери, заново.
- Навіть якщо ви хочете залишити шпалери білими, рекомендуємо пофарбувати їх білою фарбою – так вони будуть виглядати акуратніше і довше збережуть свіжість.
Пінопласт на стелі
переваги
- Нешкідлива для здоров’я (за словами виробників).
- Допоможе замаскувати нерівності стелі без спеціальної підготовки.
- Працює додатково як звукоизолятор і утеплювач.
- Легкий монтаж.
- Проста і швидка заміна елемента стелі.
- Екструдована плитка піддається мийці.
- Можна фарбувати в різні кольори.
- Є непогані готові варіанти дизайну (під мармур, під дерево і т.д.).
недоліки
- Стеля «не дихає», тому не рекомендуємо використовувати таку обробку в невеликих приміщеннях, дитячих.
- Якщо в щілинах між плиткою і стелею поселяться домашні комахи (наприклад, клопи або таргани), вигнати їх звідти буде проблематично.
При покупці, не орієнтуйтеся на дешеву плитку. Перед поклейка дайте матеріалу відлежатися деякий час в кімнаті, щоб він дав усадку. Інакше, усадку він дасть після поклейки, на стелі, і вам доведеться заново робити ремонт. Враховуйте також, що пінопласт плитка може приховати нерівність поверхні, а ось темні плями напевно буде видно, як так матеріал досить тонкий. Стеля перед обробкою потрібно вивести в один тон.
Стеля з гіпсокартону
переваги
- Велика варіативність: від класичного стелі в один рівень, до багаторівневих конструкцій.
- Не потребує підготовки поверхні.
- За такою стелею можна заховати всі комунікації.
недоліки
- Монтаж зменшить на 10-15 см висоту кімнати.
- Матеріал непластичний і при осіданні будинку також буде тріскатися.
- Згодом деформується, може поміняти колір (тьмяніє).
- Складно виводити «домашніх комах».
Досить зручний, не вимагає спеціальної підготовки поверхні, матеріал. Самостійно зробити можна, але клопітно і вимагає деякої підготовки. При покупці не забувайте, що гіпсокартон боїться вологи і якщо ви запланували вологі роботи в приміщенні, вибирайте водостійкий гіпсокартон. Ні в якому разі не використовуйте при монтажі цвяхи, найкраще підійдуть дюбелі і шурупи. Детальніше про вибір гіпсокартону можна прочитати тут: https://budexim.com.ua/gipsokartonnye-peregorodki-primenenie-i-texnologii-montazha .
Підвісна стеля
переваги
- Чи не потрібна підготовка поверхні.
- Складові частини (плити) можна замінити в будь-який момент.
недоліки
- Виглядають в житлових приміщеннях кілька офіційно.
- Монтаж зменшує висоту стелі на кілька сентиментів.
Для якісного монтажу необхідна одна умова – рівні стіни. Всі інші недоліки поверхні нівелює підвісну стелю. Врахуйте, що ця стеля боїться води. Після намокання 100% залишаться сліди у вигляді жовтих розлучень. Правда, оновити така стеля досить просто – потрібно лише вийняти пожовклі плитки і на їх місце покласти нові.
Натяжні стелі
переваги
- Стеля на тривалий термін (від 10 років).
- Екологічна безпека матеріалу (якщо купувати фірмову полотно).
- Прийнятна ціна.
- Чи не боїться вологи (часто саме цей показник приваблює найбільше).
- Добре приховує комунікації.
- Досить швидко монтується.
недоліки
- Не можна назвати міцним матеріалом.
- Повна герметизація.
- Якщо кімната велика – будуть шви.
- Запах є, але він йде через деякий час.
- Неможливо зробити самостійно.
Тут одна рекомендація. Стелі виходять недешевими, тому не варто гарячкувати і купувати перший сподобався колір чи малюнок. Запросіть фахівців, які мають досвід роботи з цим матеріалом. І вже після рекомендацій, купуйте натяжна стеля.
Як висновок
При уявній простоті питання, оздоблення стелі один з найвідповідальніших елементів дизайну приміщення. Це і візуальне збільшення висоти кімнати, освітленість, естетична гармонія з іншим простором. Так, і, врешті-решт, якщо ви плануєте витратити на новорічні лежачи на спині, то перед очима у вас буде саме стелю. Тому не варто економити на красі і комфорті. Вибирайте якісні матеріали та запрошуйте професіоналів.