Грамотна перепланування: фантазуй в міру

Від 0
1173

Рідкісна господиня «сталінки», «хрущовки», «панельки», та й новобудови задоволена типовим плануванням своєї квартири. Почуття невдоволення періодично загострюється, коли на очі попадаються фотографії розкішних ремонтів в соціальних мережах. Однак, затіваючи настільки клопітка справа, як перепланування, потрібно завжди зберігати почуття міри, ретельно прораховувати фінансові, трудові, часові можливості і ризики. Ми підкажемо базові принципи розумної перепланування, які не дозволять такої радісної події, як ремонт, перерости в пекельну затію.

Перепланування від «БудЕксіма»

А чи треба?

Є такий принцип – бритва Оккама. Він говорить: «Не множ сутностей без необхідності». Унітаз на стелі – це, може, і круто. Але тільки навіщо? Окиньте квартиру критичним поглядом, сформулюйте і запишіть (краще разом з усіма членами сім’ї) всі побажання, нехай навіть самі маячні. А потім кожна з цих пропозицій піддайте критичному розбору. Все, що залишиться – база вже для справжнього проекту перепланування.

Стовпи безпеки

Хоча з останніх змін українського законодавства перепланування, що не зачіпає несучі конструкції і загальні інженерні мережі, узгоджувати не потрібно (згідно з Постановою КМУ від 28.12.2016 № 1024), щодо несучих стін і інженерних комунікацій все залишилося як і раніше. Тому краще обійтися «малою кров’ю» – заощадите час і гроші на оформлення проходу через капітальну стіну, перенесення опалювальної батареї або газової плити. Не кажучи вже про те, що так безпечніше всім мешканцям будинку.

Не можна

Є перепланування, які вам просто не дозволять робити:

 • Водяна тепла підлога за рахунок загального опалення.
 • Переносити газові труби.
 • Ховати газові, каналізаційні труби, опалювальні стояки в стіну.
 • Збільшувати санвузол житловою площею.
 • Демонтувати, перекривати, облаштовувати вент шахти і димоходи.
 • Зносити несучу стіну між кімнатою і балконом або лоджією.
 • Виносити радіатор на балкон або лоджію.
 • Об’єднувати квартиру з горищем.
 • При газовій плиті знесення перегородки між кухнею і житловою кімнатою заборонений, навіть якщо стіна не є несучою.

Уточнювати актуальні норми і заборони краще у фахівця.

Сухе з мокрим не змішувати

Не дозволяється облаштовувати кухню, санвузол над житловими приміщеннями, і, навпаки – житлові приміщення під санвузлом або кухнею. Виняток становлять квартири на першому поверсі і дворівневі квартири: якщо заллє, ви ж самі і будете винні.

Грамотне планування - запорука успішного ремонту

Плануємо і проектуємо

«По щучому велінню, по моєму бажанню» квартиру не переробиш, а якщо переробиш, то дуже довго і дорого. Не економте на проектувальників, інженерів, архітекторів, дизайнерів.

Краще, якщо у вас в комплексі будуть розроблені мінімум три документа:

 • план перепланування,
 • електротехнічний проект квартири;
 • дизайн проект.

Чому в комплексі? Тому що всі вищеназвані фахівці повинні працювати в зв’язці. На основі дизайн-концепції інтер’єру створюють точні проекти. У той же час, при роботі над остаточним дизайн-проектом потрібно спиратися на план перепланування і розводку мережі. Тільки так можна буде уникнути порушень законодавства і численних переробок.

Оформити все

Так, накладно відразу викладатися на оформлення документів і саму перепланування. Але неузаконені переробки можуть вийти боком:

 • Ви втратите можливість продати, подарувати, успадковувати житло тощо. Через розбіжності реальної планування квартири з даними техпаспорта.
 • Як наслідок з п.1 – термінове і дороге узаконення самовільних змін.
 • Штраф за незаконне перепланування.
 • Адміністративна та кримінальна відповідальність аж до реального терміну, якщо перепланування загрожувала безпеці, життю та здоров’ю мешканців або призвела до негативних наслідків.

Отже, взявши на озброєння ці кілька відправних точок, ви зможете безпечно поліпшити житлові умови без особливих тимчасових і фінансових витрат.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар