Майстер по установці, ремонту і обслуговування сантехнічного обладнання досить затребувана на сьогоднішній день професія. Хороший сантехнік повинен бути кваліфікованим фахівцем, прекрасно розбирається в сучасній сантехніці і складних інженерних комунікаціях. Тому для полегшення і підвищення якості роботи майстер використовує ряд спеціальних інструментів, про які ми поговоримо далі.
Основні інструменти сантехніка
Головним інструментом фахівця по сантехніці є набір розвідних і гайкових ключів. З їх допомогою майстер встановлює труби, кран, раковину і інші необхідні пристосування. Мабуть, жоден ремонт не обходиться без цих ключів. Вони нумеруються залежно від розміру зіва.
Трубний ключ це свого роду різновид розвідного ключа, який використовується для монтажу і демонтажу різних труб, скріплених між собою за допомогою різьбових з’єднань. Будова інструменту влаштовано так, що губи інструменту як би фіксуються при затиску деталі. У хорошого майстра обов’язково буде кілька підвидів такого ключа.
Трубогиб – ще один важливий інструмент в арсеналі сантехніка. З його допомогою можна зігнути трубу, не пошкоджуючи і не погіршуючи її експлуатаційних характеристик. Але не завжди використання даного інструменту необхідно. Іноді раціональніше зробити зайвий різьбове з’єднання, яке дозволить при необхідності легко замінити відрізок труби. А щоб відремонтувати зігнуту трубу, доведеться її різати і варити.
Спеціальний інструмент, що дозволяє різати труби називається труборіз. З його допомогою зріз виходить акуратний і рівний, без тирси. Працювати з цим інструментом зручніше і швидше, ніж з ножівкою по металу.
Додаткові інструменти
З додаткових інструментів у фахівця з сантехнічних робіт повинен бути:
- молоток і киянка – використовують для збивання накипу, іржі, пошкоджених деталей і ін .;
- викрутки різних видів – плоскі, хрестоподібні та ін .;
- автоматичний шуруповерт;
- зубило – інструмент, що дозволяє від’єднати від трубопроводу пошкоджену деталь;
- напилки різної зернистості – з їх допомогою виконують обпилювання твердих матеріалів;
- пасатижі і плоскогубці;
- пила для розрізування металевих виробів (ножівка);
- трубний притиск;
- пристрій для розвальцьовування труб;
- трос і вантуз.
Також сантехніку знадобляться: ножиці-болторези, пістолет для балона з силіконом, рівень, пристрій для опресовування трубопроводів, перфоратор, шестигранники, штангель-циркуль, ножиці.
Варто відзначити, що інструмент повинен бути якісним, тому не потрібно на ньому економити. Краще віддавати перевагу перевіреним фірмам-виробникам. Тим більше термін служби інструментів практично необмежений, якщо використовувати їх за призначенням.