Сантехнічні інструменти: види і область застосування

Від 0
491

Майстер по установці, ремонту і обслуговування сантехнічного обладнання досить затребувана на сьогоднішній день професія. Хороший сантехнік повинен бути кваліфікованим фахівцем, прекрасно розбирається в сучасній сантехніці і складних інженерних комунікаціях. Тому для полегшення і підвищення якості роботи майстер використовує ряд спеціальних інструментів, про які ми поговоримо далі.

сантехнічні інструменти

Основні інструменти сантехніка

Головним інструментом фахівця по сантехніці є набір розвідних і гайкових ключів. З їх допомогою майстер встановлює труби, кран, раковину і інші необхідні пристосування. Мабуть, жоден ремонт не обходиться без цих ключів. Вони нумеруються залежно від розміру зіва.

Трубний ключ це свого роду різновид розвідного ключа, який використовується для монтажу і демонтажу різних труб, скріплених між собою за допомогою різьбових з’єднань. Будова інструменту влаштовано так, що губи інструменту як би фіксуються при затиску деталі. У хорошого майстра обов’язково буде кілька підвидів такого ключа.

Трубогиб – ще один важливий інструмент в арсеналі сантехніка. З його допомогою можна зігнути трубу, не пошкоджуючи і не погіршуючи її експлуатаційних характеристик. Але не завжди використання даного інструменту необхідно. Іноді раціональніше зробити зайвий різьбове з’єднання, яке дозволить при необхідності легко замінити відрізок труби. А щоб відремонтувати зігнуту трубу, доведеться її різати і варити.

Спеціальний інструмент, що дозволяє різати труби називається труборіз. З його допомогою зріз виходить акуратний і рівний, без тирси. Працювати з цим інструментом зручніше і швидше, ніж з ножівкою по металу.

Додаткові інструменти

З додаткових інструментів у фахівця з сантехнічних робіт повинен бути:

  • молоток і киянка – використовують для збивання накипу, іржі, пошкоджених деталей і ін .;
  • викрутки різних видів – плоскі, хрестоподібні та ін .;
  • автоматичний шуруповерт;
  • зубило – інструмент, що дозволяє від’єднати від трубопроводу пошкоджену деталь;
  • напилки різної зернистості – з їх допомогою виконують обпилювання твердих матеріалів;
  • пасатижі і плоскогубці;
  • пила для розрізування металевих виробів (ножівка);
  • трубний притиск;
  • пристрій для розвальцьовування труб;
  • трос і вантуз.

Також сантехніку знадобляться: ножиці-болторези, пістолет для балона з силіконом, рівень, пристрій для опресовування трубопроводів, перфоратор, шестигранники, штангель-циркуль, ножиці.

Варто відзначити, що інструмент повинен бути якісним, тому не потрібно на ньому економити. Краще віддавати перевагу перевіреним фірмам-виробникам. Тим більше термін служби інструментів практично необмежений, якщо використовувати їх за призначенням.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар