Шумоізоляція у квартирі: які матеріали використовувати

Від 0
579

У сучасному світі шум оточує нас усюди: на роботі, на вулиці, у транспорті. І коли ми приходимо додому, то хочеться розслабитися та відпочити. Це можна зробити лише у повній тиші. Але, на жаль, у більшості новобудов про неї можна лише мріяти. Та й багато старих будівель мають різні джерел шуму, які можуть бути у сусідів або на вулиці. Тому найкраще рішення – зробити якісну шумоізоляцію у квартирі.

Типи шуму у квартирі

 

Щоб правильно підібрати шумоізоляційний матеріал, необхідно зрозуміти, з яким видом шуму потрібно боротися: повітряним (будівельні роботи, домашні вихованці, машини, що проїжджають тощо), ударним (удари молотка, свердління) або структурним (всі звуки, що проникають через конструктивні елементи будівлі).

 

Як правило, в квартиру проникає відразу кілька типів шуму, тому найефективніше комбінувати різні матеріали, які мають звукоізоляційні та звукопоглинаючі властивості. На ринку представлено безліч варіантів, виготовлених на основі синтетичних та натуральних компонентів. Вони відрізняються технологією монтажу, щільністю, еластичністю та іншими технічними параметрами.

 

Різновиди звукоізолюючих матеріалів

 

Звуковбирні та звукоізолюючі матеріали розроблені таким чином, щоб будь-які звуки, що потрапляють у приміщення, гасилися в них. Це досягається за рахунок особливої ​​структури. Раніше технології створення шумоізоляційного шару були іншими, тому він виходив громіздким і рідко використовувався в квартирах, особливо, з маленькою площею.

 

Сучасні матеріали більш практичні та не громіздкі. Це дозволяє їх комбінувати між собою задля досягнення максимальної шумоізоляції. Вони поділяються на:

 

  • жорсткі – пемза, гіпс, вермікуліт, перліт;
  • напівжорсткі – пінопласт, поглинає понад 70% шуму;
  • м’які – мінеральна вата, плити зі скловолокна та ін.

 

Вибір матеріалу залежить від багатьох чинників. Наприклад, від місця монтажу (стіни, стеля, підлога), від розміру приміщення, від кількості та рівня шуму, що надходить у квартиру.

 

Який матеріал найкраще підійде для шумоізоляції у квартирі

 

Для квартири намагаються підбирати матеріали, які мають невелику вагу, є негорючими, відповідають екологічним стандартам якості та прості у монтажі. Крім того, звертають увагу на їх додаткові функції: теплоізоляційні, вологопоглинаючі тощо.

 

Мінеральна вата

 

Цей матеріал є одним із найпоширеніших, оскільки здатний поглинати до 99% звуків. Його можна використовувати для підлоги, стін та стель. Єдиний недолік – він не підходить для приміщень з високим рівнем вологості, тому що під дією вологи втрачає свої властивості. Для монтажу знадобиться створення каркаса.

Переваги мінвати:

 

  • має теплоізоляційні властивості;
  • стійка до займання;
  • доступна у ціні;
  • має невелику вагу.

 

Корок

 

Такий матеріал добре відбиває ударні звуки та підходить для підлог та стін. Він випускається у вигляді плиток, завдяки чому не складний у монтажі.

 

Термозвукоізол

 

Сучасний матеріал, створений з урахуванням синтетичних компонентів. Завдяки своєму складу він не лише пригнічує шуми, а й допомагає зберігати тепло. Однак, щоб досягти високої ефективності, фахівці радять комбінувати термозвукоізол з іншими матеріалами або укладати його в два шари.

 

Звукоізолюючі пластикові системи

 

Матеріал з’явився на ринку нещодавно, але встиг себе добре зарекомендувати. Він чудово справляється зі своїми функціями у приміщеннях з будь-якою площею. Крім того, такі системи легко кріпляться за допомогою дюбелів та перфоратора. Тому їх можна легко встановити своїми руками.

 

Шумоізолюючі мембрани та панелі

 

Панелі використовуються тільки для стін. Процес монтажу вимагає використання акустичного герметика для заповнення стиків. Їхня перевага в тому, що зовнішня поверхня ідеально підійде для фінішного оздоблення.

 

Мембрани рекомендується використовувати в комплексі з іншими матеріалами, оскільки вони забезпечують шумоізоляцію лише на 65-70%. Їхня перевага в тому, що вони тонкі, щільні і податливі, а значить, добре укладатимуться під будь-яким кутом і підійдуть для складних поверхонь.

 

Усі сучасні шумоізоляційні матеріали виготовляються на основі екологічно безпечних компонентів. Їх можна без побоювання використовувати у будь-якому житловому приміщенні. Однак не варто забувати, що для надійного результату потрібно звертати увагу на багато факторів і правильно підготувати приміщення: закласти всі стики, тріщини, порожнечі за допомогою шпаклівки або монтажної піни.

 

Вибір матеріалу залежить від архітектурних особливостей будинку – зовнішнього оздоблення, планування, стінового матеріалу. І щоб досягти 100% ефективності, найкраще залучити до роботи фахівців, які допоможуть зробити так, щоб звукопоглинаючий шар захищав квартиру від втрат тепла, попадання вологи та інших факторів.

Компанія Будексім пропонує послуги із встановлення шумоізоляційних матеріалів. Звертайтесь.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар