Відмінність капітального, комплексного та косметичного ремонту: про що потрібно знати, перш ніж розпочати роботи

Від 0
196

Рано чи пізно всім доводиться стикатися з ремонтними роботами, а разом із ними, і з купою незрозумілих нюансів. Наприклад, мало хто знає, у чому відмінність капітального ремонту та комплексного. Адже від цього залежить дуже багато: сума витрат, час його проведення тощо. Крім того, коли розумієшся на подібних речах, набагато простіше правильно скласти договір з робітниками на виконання робіт, а заразом убезпечити себе від зайвих витрат.

 

Кожна людина по-своєму розуміє слово ремонт. Для когось це заміна шпалер, лінолеуму та декору, для когось повна заміна вікон, дверей та оздоблення, а хтось взагалі влаштовує перепланування приміщення, змінюючи абсолютно все. Тому спеціалісти виділяють три основні категорії ремонту. Кожна з них включає виконання певного виду робіт. Але за необхідності їх можна змінити – доповнити чи прибрати.

 

Комплексний ремонт

 

Цей вид ремонту найскладніший. Він включає абсолютно всі ремонтні роботи, пов’язані з перетворенням житла. Як правило, його роблять у новобудовах або будинках та квартирах, які переробляються з нуля.

Через те, що комплексний ремонт передбачає величезну кількість ремонтно-оздоблювальних робіт, він триває дуже довго і вважається найвитратнішим. Його неможливо виконати самотужки, тому для проведення наймаються професійні бригади будівельників або будівельні фірми. З ними укладається договір та складається акт на ремонтні роботи.

Як правило, у такому ремонті бере участь безліч вузькоспеціалізованих майстрів: архітектори, електрики, сантехніки, будівельники тощо. Ось основний список робіт, які вони виконують:

 

 • Демонтаж, перепланування.
 • Монтаж підвісних конструкцій, вікон, дверей.
 • Вирівнювання поверхонь, штукатурка, шпаклювання, шліфування.
 • Фарбування, поклейка шпалер, укладання підлогового покриття.
 • Монтаж сантехніки, труб.
 • Проведення електрики.

 

Для того, щоб все було зроблено якісно та правильно, необхідно знайти грамотного підрядника. Він не тільки слідує технологічному циклу, а й координує всі види робіт. Крім того він контролює терміни здачі об’єкта і бере на себе обов’язки з будь-яких будівельних питань, у тому числі закупівлі потрібних товарів (за бажанням клієнта).

 

Капітальний ремонт

 

Якщо потрібно не просто покращити зовнішній вигляд житла, а й зробити його більш функціональним, наприклад, поміняти комунікації, двері, вікна, підлогу тощо, тоді потрібно робити капітальний ремонт. Як правило, під час нього змінюють все, що застаріло, втратило гарний зовнішній вигляд або перестало відповідати сучасним стандартам.

Він значно дешевший за комплексний і забирає менше часу. Однак, щоб не припуститися помилок, потрібно ретельно продумати всі етапи робіт та порядок їх проведення. Тут також не обійтися без допомоги професіоналів. Адже без потрібних навичок перепланувати приміщення чи демонтувати старі вікна, а потім замінити їх на нові не вдасться.

 

Які види робіт входять до капітального ремонту:

 

 • Вирівнювання поверхонь та їх оздоблення (стін, стель, підлог);
 • Перепланування (знос перегородок, розширення кімнати, зонування тощо);
 • Демонтаж сантехніки, техніки, дверей, вікон, інженерних та електричних комунікацій;
 • Заміна каналізації та труб;
 • Встановлення опалювальних приладів, сантехніки, побутової техніки, дверей, вікон тощо.

 

Щоб уникнути зайвих витрат, необхідно знайти будівельну бригаду чи будівельну компанію та укласти із нею договір. У ньому вказуються всі види робіт, які необхідно зробити, терміни здавання об’єкта, сума за матеріали, послуги та інші нюанси.

 

Косметичний ремонт

 

Косметичний ремонт проводиться набагато швидше за два попередні. Він недорогий, але при цьому дозволяє в максимально короткий термін оновити житло. З його допомогою усуваються різні дефекти, що виникають під час експлуатації.

Деякі вважають, що під час косметичного ремонту вирівнюються та штукатуряться стіни, змінюється перепланування кімнат або встановлюється тепла підлога. Такі роботи зазвичай проводяться на етапі комплексного ремонту. Однак якщо планується кардинальна зміна дизайну, немає обмежень щодо бюджету та часу, тоді все це можна зробити і під час косметичного.

 

Ще одна особливість даного виду ремонту в тому, що він може проводитися лише в одній кімнаті, у кількох кімнатах та одразу у всіх кімнатах. Для нього необов’язково наймати цілу бригаду будівельників, достатньо взяти 1-2 людей. А якщо робіт небагато і вони нескладні, то багато хто їх виконує самостійно.

 

Що ж входить у комплексний ремонт?

 • Вирівнювання підлогових покриттів та стель;
 • Переклеювання шпалер або фарбування стін;
 • Заміна розеток, вікон, підлогового покриття тощо.

Під час такого ремонту власнику житла не потрібно з’їжджати нікуди на час проведення робіт. Більшість із них здійснюються протягом декількох днів. Компанія Будексім готова провести будь-який вид ремонту швидко та якісно, звертайтесь.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар