Скільки розеток і вимикачів повинно бути в домі?

Від 0
1446

Практично в кожному будинку є подовжувачі та трійники. Якщо їх немає, швидше за все, господарі продумали розташування і кількість джерел електрики дуже добре і заздалегідь, до початку ремонту. Як наслідувати їхній приклад? Це дуже просто, якщо знати основні правила.

Розетки і вимикачі в будинку

Висота розеток

Оптимальна висота для розеток на рівні стегна дорослої людини. Їх також можна розміщувати відразу над плінтусом. Так ви з легкістю зможете підключити і підлогову техніку, і пристрої, які потрібно включити на деякий час, наприклад, пилосос, а також прилади, які коштують на полицях і столах: лампи, елементи декору, радіо і т.д.

Спальня і вітальня

У цих приміщеннях розетки обов’язково потрібно встановити у ліжок і диванів. Саме вони будуть живити лампи і торшери. Планувати розетки там потрібно, навіть якщо ніяких освітлювальних приладів немає. Вам будуть потрібні джерела живлення для домашньої електроніки і зарядки мобільних телефонів.

Якщо в приміщенні передбачається місце для роботи за письмовим столом або комп’ютером, треба обладнати додаткові розетки. Монітор, системний блок, принтер, колонки – все це споживачі електроенергії і їм потрібні окремі розетки. У робочого столу не буде зайвим обладнати спеціальні USB-розетки.

Кухня

Шнури кухонної техніки рідко бувають довші одного метра. Тому розташування мікрохвильовки, холодильника, хлібопічки, тостера і будь-яких інших пристроїв краще продумати заздалегідь. Можна зробити кілька прихованих розеток в столах. Пам’ятайте, що сучасні варильні поверхні і духові шафи також підключаються до електромережі.

Ванна кімната

Якщо встановлюєте у ванній кімнаті гідромасажні панелі, подумайте про їх харчування заздалегідь. Обов’язково слід зробити кілька розеток для звичайних приладів, використовуваних у дзеркала у ванній: фена, електробритви, зубної щітки. Пральна машина теж потребує електриці. Для неї потрібна окрема розетка.

Де встановлювати вимикачі?

Вони повинні бути біля входу в приміщення. Пам’ятайте, в типових радянських будинках їх мали на висоті плеча людини? Зараз дотримуватися краще «європейського» варіанту – на висоті опущеної руки. Тоді вимикачами зможуть без проблем користуватися дорослі будь-якого зростання і діти різного віку.
Всі розетки і вимикачі можуть мати різні декоративні рамки. Ви зможете без зусиль підібрати модель під будь-який стиль.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар