Вибір фарби для внутрішніх робіт: на що варто звернути увагу

Від 0
530

Вибір фарби для квартирице важливе завдання. Один з найпопулярніших видів декорування повинен бути не тільки красивим, водостійким і підходити до загального інтер’єру, але і безпечним. Тому дуже важливо знати про багато нюансів. Бо навіть найкрасивіша фарба, яка буде погано лягати і викличе алергію, точно не стане тим вибором, за який можна себе похвалити. Натомість якісна фарба, яка абсолютно не поєднується з основними відтінками інтер’єрутеж погане рішення. Тому в статті мова піде про фарбах і про те, на що потрібно звертати увагу, вибираючи такий вид облицювання.

Види фарб

Є кілька видів, і кожен має свої плюси. Неможливо з упевненістю заявити, що потрібно брати тільки один вид фарби. Тому що є відмінні фарби для зовнішніх робіт, які не підходять для внутрішніх, оскільки в них містяться токсичні домішки. Також, не всі фарби для внутрішніх робіт підходять для роботи зовні, оскільки вони мають невідповідні характеристики. Тому зараз ми просто розповімо про те, якими бувають фарби для внутрішніх робіт. Бо саме серед них, найчастіше, і вибирають відповідний варіант для облицювання свого приміщення.

Є такі види універсальних фарб для внутрішніх робіт:

  • водорозчинні;
  • акрилові;
  • латексні;
  • силіконові.

Кожен вид має свої характеристики, про які ми зараз коротко розповімо.

Водорозчинні (водоемульсійні) фарбице недорогий, тому дуже популярний варіант. Вони швидко сохнуть, добре лягають на різні поверхні. Але, через те, що їх роблять на основі клею ПВА, такі фарби підходять тільки для декорування ділянок, на які не було здійснено жодних механічних навантажень. Наприклад, це може бути стеля. А ось для стін вони занадто нестійкі до вологи, до того ж, легко брудняться.

Акрилові фарбибільш підходящий варіант для стін. Стійкість до вологи у них вище, їх складніше забруднити і легше помити. Плюсом акрилових фарб є і те, що вони добре лягають на різні поверхні: бетонні, дерев’яні. Щоб отримати потрібний відтінок акрилової фарби, потрібно змішати основу і «колор». Тому дуже важливо брати обидва компонента однієї фірми, інакше може вийти не той колір, який очікується.

Дуже стійкими до вологи є латексні фарби. Цей вид фарб нетоксичний, не вигоряє на сонці і не втрачає своїх характеристик десятиліттями. Латексні фарби роблять на основі каучуку. Використовують цей вид матеріалу для того, щоб створити основу для декору. Наприклад, імітацію цегляної стіни або інші оригінальні декоративні елементи, створені за допомогою штукатурки. У цих фарбах теж є основа і «колор», які треба правильно змішати.

Найбільш універсальними, хоча і найдорожчими є силіконові фарби. (Варіант подешевшеакрилово-силіконові). Вони мають високу стійкість до температур, ультрафіолетових променів, пошкоджень. Крім того, вони нетоксичні. Такі фарби варто використовувати в дитячій, тому що вони точно не зашкодять дитині і їй доведеться докласти дуже багато зусиль, щоб дійсно зіпсувати стіни.

Важливі характеристики фарб

При виборі фарб потрібно звертати увагу на:

  • паропроникність;
  • стійкість до пошкоджень;
  • здатність зафарбовувати поверхню.

Кожна з цих характеристик має бути високою, інакше незабаром доведеться робити ремонт заново і все перефарбовувати. Якісна фарба завжди повинна добре перекривати попередній шар, не даючи йому проступати назовні. Чим краще фарба зафарбовуєтим менше шарів потрібно наносити, а це значить, що можна заощадити.

Паропроникність фарби відповідає за виведення вологи. Особливо важливою ця характеристика є для тих приміщень, де підвищена вологість. Зокрема, для ванної кімнати. Якщо у фарби низька паропроникність, на стінах буде утворюватися цвіль.

Ну а стійкість до механічних пошкоджень дає можливість спокійно мити стіни, не переживаючи, що фарба почне відставати, тріскатися.

Вибір фарби для різних кімнат

Вибираючи фарбу, потрібно звертати увагу не тільки на колір, а й на її стійкість до пошкоджень, екологічність, безпеку. Так для звичайної вітальні відмінно підійде акрилова фарба. Вона нетоксична, стійка до вологи, тому стіни завжди можна спокійно протерти вологою серветкою.

Для дитячої можна брати акрилові або силіконові фарби. Тут все залежить від того, якого віку дитина і наскільки акуратно вона ставиься до приміщення. Але, хоч би якою була фарба, на упаковці обов’язково повинна бути відмітка, яка свідчить про її екологічності.

Щиро сподіваємося, що наша стаття буде корисною і, вибираючи фарбу, ви зможете знайти те, що підійде вам за всіма параметрами.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар