Ретро-стиль: особливості дизайну, матеріали, елементи гарнітурів і інші нюанси

Від 0
454

Ретро-стиль допомагає зануритися в минуле, перетворити кімнату в місце, де можна забути про всі проблеми і опинитися в своєму прекрасному маленькому світі. Ретро-стиль дозволяє настільки сильно перетворювати приміщення, що його просто неможливо впізнати навіть тим, хто жив там десятиліттями. Кожна деталь, кожний елемент змінюють кімнату, наповнюючи її особливою енергією, енергетикою минулого.

Але, щоб інтер’єр вийшов дійсно красивим, дуже важливо правильно підібрати всі елементи і врахувати всі нюанси. У цій статті ми розповімо про особливості ретро-стилю, які допоможуть не помилитися під час створення відповідного антуражу.

Особливості стильових рішень

Не варто вважати, що ретро – це завжди антикваріат. Особливість цього стилю полягає в тому, що антикварні речі дуже красиво поєднуються з сучасними, додаючи неповторний затишок. Саме тому, навіть старовинні речі потрібно трохи осучаснювати. Це дуже важливий нюанс, який завжди потрібно враховувати, інакше замість красивої кімнати в ретро-стилі, можна отримати звичайну антикварну крамницю, де нагромаджені речі, які взагалі не поєднуються між собою

Також дуже важливо відразу ж визначити, який час ви вибираєте. Адже ретро, ​​це і 50-ті, і 60-ті і 70-ті. І кожне десятиріччя має свої відмінні риси в плані дизайну. Якщо не звертати уваги на ці особливості, то все може змішатися, і вийде вийде досить безглуздий декор.

Саме ці часові періоди вибирають не випадково, оскільки всі вони були дуже яскравими і цікавими.

Якщо хочеться яскравих кольорів, тоді варто оформляти приміщення в стилі 50-х. До них обов’язково потрібно додати хромовані декоративні елементи. Вони були дуже популярні в той час, оскільки саме в 50-х почався розквіт автомобілебудування. На тлі яскравих шпалер варто розташувати меблі, що мають правильні геометричні форми.

А ось для 60-х будуть характерні все ті ж меблі, але шпалери вже повинні стати квітковими. Це не дивно, адже саме в той період процвітала культура хіпі. Також для 60-х характерні контрасти.

У 70-х все стало м’яким, теплим і натуральним. В інтер’єрі все частіше почав зустрічатися золотий і коричневий відтінок. Також для 70-х характерні квіткові орнаменти на стінах. Що ж стосується меблів, то люди стали розміщувати в приміщеннях барні стійки, серванти і журнальні столики.

Вибір матеріалів для оздоблення приміщень в стилі ретро

Хоча ретро і має свої особливості, цей стиль не передбачає занадто строгих правил. Це плюс, оскільки достатня свобода вибору дозволяє швидше знайти необхідні предмети інтер’єру. Але, все ж, є певні матеріали, які обов’язково потрібно використовувати для оздоблення певних частин приміщення.

Стеля в ретро-стилі зобов’язана бути дерев’яною. До речі, дерево не обов’язково повинно мати натуральний колір. Його можна спокійно фарбувати в яскраві кольори або покрити фарбою якогось спокійного відтінку.

Стіни краще оздобити тканинними шпалерами, тому що саме вони були популярні в ті періоди. До речі, зараз можна навіть знайти шпалери з автентичними малюнками, які радували око 50 років тому. Якщо придбати такі шпалери, то можна відразу клеїти їх на стіну, не придумуючи нічого зайвого.

Також для облицювання стін можна використовувати фарбу, в той час вона була популярною. А ще, можна одну стіну залишити необлицьованою, щоб було видно цегляну кладку. Це гарне рішення не тільки для лофту, але і для ретро.

Багато хто думає, що в ретро-стилі обов’язково повинен бути паркет, але це не так. Звичайно, гарний паркет, особливо в поєднанні з фарбованими стінами, виглядає просто чудово. Але, якщо не хочеться витрачати час і гроші на його монтаж, можна використовувати світлий ламінат, який зовні схожий на паркет. І ще, дуже важливо не забути покласти в центр кімнати великий круглий килим. Тому що без нього ретро-стиль перестане бути правильним і закінченим.

Меблеві гарнітури в ретро-стилі

Щоб зробити інтер’єр дійсно цікавим, потрібно знайти речі, які будуть відповідати тій епосі, яку ви вибрали. Це можуть бути крісла у формі квіток, скриня, стільці зі спинками у формі цегляного ключа. Не обов’язково, щоб всі речі були антикварними. Досить і пари великих елементів щоб створити відповідний антураж.

Плюсом ретро є те, що немає необхідності вибирати гарнітури в одному стилі. Навпаки, тут вітається хаотичність. Важливо просто все гармонійно поєднати. Також для ретро підходять навіть ті гарнітури, які залишилися нам від бабусь, батьків. Якщо їх трохи реставрувати, додати акцентів, зберігаючи при цьому автентичність, то вийде дуже цікавий і відповідний інтер’єр для ретро-стилю.

Користуйтеся нашими порадами, і створюйте затишок у ваших будинках.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар