Як правильно спланувати електрику в квартирі?

Від 0
678

Правильно спланувати схему електрики неймовірно важливо. Саме від неї залежить щоденний комфорт всіх, хто живе в будинку. Більшість з нас знає, що розетки краще розташовувати на рівні 30 сантиметрів від підлоги, а вимикачі – 85 см. Але цих знань зовсім недостатньо, щоб зробити різні приміщення комфортними.

Планування електрики в квартирі

Вибір автомата

Купувати бездумного щиток на десятки автоматів не варто. Вибір автомата залежить потужності вступного автомата (біля електричного лічильника). Щоб розрахувати його потужність, силу струму помножте на напругу. Крім цього, щоб автомат відключався при короткому замиканні, його потужність повинна бути також безпосередньо пов’язана з кабелем, підключеним до нього. Тому заздалегідь подивіться, з якого матеріалу він зроблений (алюміній або мідь), яке у нього перетин і в нормальному він стані.

Майстер-вимикач

Переробляєте всю електрику? Серйозно подумайте над створенням системи «готель». Вона передбачає завод всіх контурів освітлення на окрему групу автоматів і включення в схему майстра-вимикача, який буде керувати цією групою через реле. Зазвичай у своєму розпорядженні його біля вхідних дверей. Збираючись на вулицю, ви натискаєте майстер-вимикач і будинок занурюється в темряву, але при цьому побутові прилади продовжують працювати.

Коридор

Тут важливо передбачити максимально яскравий верхнє світло і м’яке підсвічування стін. Краще, якщо джерела освітлення будуть з регулюванням напряму або точковими, щоб їх можна було направити на картини, дзеркало або інші об’єкти декору. Обов’язково продумайте, чи буде у вас в коридорі Wi-Fi-роутер, NAS-накопичувач і інші «гаджети», так як в цьому місці потрібні додаткові розетки і кабель Ethernet.

Спальні

Відмінна ідея для спальні – встановити прохідні вимикачі. Так ви зможете включити світло вимикачем біля дверей, а вимкнути іншим, наприклад, у ліжку. Також в спальні слід встановити освітлення біля ліжка. Навіть якщо ви не читаєте перед сном, нічник повинен бути в безпосередній близькості від спального місця.

Вітальня і кухня

Затишок в обідній зоні допоможе створити люстра з абажуром. Відмінно буде, якщо яскравість у такого джерела світла можна буде регулювати. Використовують для цього диммер. Його встановлюють на відстані витягнутої руки від обіднього столу. Пам’ятайте, що зазвичай на кухні або у вітальні в зимовий час розміщується ялинка. Визначте місце, де буде включатися гірлянда. Також в кухні стоїть відразу визначитися з тим, де буде кухонний фартух. Тут має бути достатня для побутової техніки кількість розеток і підсвічування.

Санвузол

Найсучаснішим рішенням щодо електрики в санвузлі є установка датчика руху. Це зручно і дозволить заощадити кошти, так як світло буде автоматично гаснути через 5-7 хвилин, навіть якщо ви забули його вимкнути, зайшовши в санвузол просто помити руки. Дуже цікаво виглядають у ванній контурне підсвічування дзеркала і ніш в стінах.

Гардероб

У гардеробі має бути два контури освітлення: центральний і акцентних. Тут не варто забувати і про розетках. Можливо, вам здасться, що вона тут зайва, але одного разу ви їй точно скористаєтеся.
При плануванні також дуже важливо витримувати вимоги техніки безпеки. Дотримуйтесь рекомендації професійних електриків по монтажу проводів і тоді ваш будинок буде ергономічним і проводка буде служити безперебійно протягом десятків років.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар