Як вибрати розетки і вимикачі?

Від 0
354

Сказати, що вибір вимикачів і розеток неймовірно великий – це не сказати нічого. Очі просто розбігаються від нескінченного різноманіття виробників, форм і забарвлень. Як же правильно підібрати електрофурнітуру, яка не тільки зробить інтер’єр ще більш красивим, але і допоможе виконати електропроводку безпечно, якісно і надовго?

Вибір розеток і вимикачів

Правильний вибір – гарантія надійності

У кожному будинку безліч електроприладів, а відповідно, і розеток має бути чимало. В першу чергу це допоможе уникнути використання незручних перехідників. Вони не тільки псують дизайн приміщення, але і є небезпечними за багатьма показниками.

Перед покупкою фурнітури необхідно відповісти на ряд важливих питань:

 1. Для якого типу електропроводки підбираються розетки?
  Розрізняють два види: прихований і відкритий. З назви зрозуміло, що у першого варіанта робочий механізм відкритий, а у другого – прихований.
 2. Наявність заземлюючого контуру дає можливість встановити євророзетку з додатковим нульовим проводом PE.
 3. Безпечну роботу будь-яких електроприладів забезпечить правильний підбір розетки з урахуванням робочих параметрів – напруги і сили струму. Оптимальним вважається вибір: 16А і сила струму 10.
 4. Якщо в приміщенні багато вологи або пилу, то необхідно придбати розетку зі спеціальною кришкою.

Ступінь захисту для будинку – IP20, вулиці – IP65 і вище, а для приміщень з великим об’ємом пилу і вологи IP – 44.

Як грамотно підібрати розетку для будинку

Які основні види розеток?

 • Розетки із заземленням. Інше їх назва – евророзетки. Вони оснащені додатковим заземлюючим проводом.
 • Розетки з таймером. Таймер допомагає встановити необхідний час роботи електроприладу.
 • Розетки із захисною кришкою. Ідеально підходять для кухні, дитячий або ванної кімнати.
 • Розетки, виштовхують вилки. Це гарне рішення при частій зміні приладів, так як спеціальна кнопка допоможе швидко витягти вилку.

різноманіття вимикачів

Важливу роль у створенні красивого інтер’єру грає освітлення і його регулювання. Залежно від покриття стін існує безліч відтінків, матеріалів і дизайнів вимикачів.

Можна виділити:

 1. Клавішні – найпопулярніша версія. Їх підвиди:
  1. одно-, дво-, три- або багатоклавішні моделі, що дозволяють включати різну кількість джерел освітлення;
  2. прохідні, тобто ті, які дають можливість включити світло при вході в довгий коридор і вимкнути при виході в іншому його кінці;
  3. з підсвічуванням, вони допоможуть легко зорієнтуватися в темряві.
 2. Диммери. Саме такий варіант дозволяє регулювати потужність світлового потоку.

Правильний вибір розеток і вимикачів - гарантія безпеки житла

Корисні поради

 1. Не варто забувати про проектування. Це важливий етап, який дозволить не просто замінити розетки або вимикачі в приміщенні, але і допоможе це зробити грамотно. Замовляючи дизайн-проект, зверніть увагу на всі нюанси: де ви плануєте працювати на ноутбуці, куди повісите телевізор, де хотіли б почитати і т.д. Всі зауваження та побажання потрібно обумовити до затвердження проекту, щоб уникнути непотрібних витрат в майбутньому.
 2. Вибираючи розетки і вимикачі для електропроводки, зверніть увагу на запах. Якщо він різкий і неприємний, то найімовірніше, виготовлений виріб з неякісного пластика і при нагріванні матеріал буде виділяти токсини. Від такої розетки або вимикача можна очікувати деформації, яка в підсумку вплинете і на зовнішній вигляд виробу, і на безпеку експлуатації.
 3. Солідну вагу може вважатися ознакою якості матеріалу. Саме так можна визначити, що при виготовленні використаний не пластик, а щось більш солідне.
 4. Гарне виріб повинен розбиратися на безліч частин і мати зручні засувки. У зібраному стані – нагадувати монолітний вузол. Також важлива наявність повної інструкції, адже комплектуючих може виявитися досить багато.
 5. Самозажімние безгвинтові конструкції – це передовий спосіб підключення до електропроводки. Вони дозволяють змонтувати всі без зазорів і надійно фіксують механізм.
 6. Всі контакти повинні бути якісними і міцними. Найочевиднішим для оцінки буде заземлюючий контакт. На око, як правило, можна зробити висновки про якість матеріалів і надійності кріплень: якщо він м’який, то скоріше за все швидко зноситься при зустрічі з вилкою.

Якщо підходити грамотно до вибору електрофурнітури, то всі прилади прослужать значно довше, та й показники безпеки приміщення – зростуть. Якісні вироби забезпечать комфорт і естетику в будинку, гармонируя із загальним інтер’єром.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар