Не завжди є можливість звільнити квартиру, щоб зробити навіть капітальний ремонт. І стійко пережити цей стресовий період, перебуваючи в цьому ж приміщенні, досить важко, але реально. Головне правильно підготуватися.
Визначте обсяг робіт
На самому початку ремонту необхідно визначитися, які саме роботи будуть виконуватися: «невелика» косметика або капітальна реконструкція? Це допоможе вирішити, чи будете ви переїжджати з кімнати в кімнату, роблячи все поступово, або вести роботи відразу у всіх приміщеннях, живучи на будмайданчику? Звичайно, краще приймати рішення, проконсультувавшись з професійним дизайнером, будівельником, фахівцями по електромонтажних, оздоблювальних і сантехнічних робіт.
Визначившись з типом ремонту, складіть чіткий план і графік. У ньому повинні бути:
- перелік кімнат;
- список проведених робіт;
- вартість матеріалів і робіт.
Правильний час
Якщо під час ремонту ви будете жити в квартирі, починайте його тільки навесні або влітку. У теплі місяці можна сміливо відкривати вікна і провітрювати приміщення, а також в такий час шпаклівка і чорнову підлогу сохнуть швидше.
Звільніть простір
Після складання плану звільніть кімнати від меблів, непотрібних речей і зніміть світильники. Тканини вбирають будь-які запахи, тому м’які меблі і ваші речі необхідно упакувати в поліетилен. Одяг, якою ви користуєтеся, зберігайте в вакуумних мішках.
Домашніх вихованців краще відвезти рідним. Будівельна пил небезпечний для них, а шум від інструментів може сильно лякати.
Будьте послідовні
Щоб легше перенести процес ремонту, працюйте послідовно. Виконуйте роботи в одній кімнаті, а в іншій живіть. Починайте з самого маленького приміщення і тільки після беріться за технічно складні приміщення – кухню і ванну. Балкон робиться відразу ж з примикає кімнатою.
Де ж готувати, запитаєте ви? «Польовий» кухнею може служити мультиварка або електроплитка, для підключення яких необхідна тільки розетка. Найскладніше здійснити ремонт коридору та вітальні, так як це прохідні місця. Але і там можна все зробити, не виїжджаючи з квартири, якщо робити обробку поступово, пересуваючи меблі з однієї частини в іншу.
Засоби захисту
На всі дверні прорізи щільно прикріпіть вологу марлю. Така тканина відмінно вбирає будівельний пил, але необхідно полоскати її кілька разів в день. На різні поверхні краще наклеїти маскувальну плівку. Вона запобігає потраплянню шпаклівки і легко знімається без залишку.
У період фарбування поверхонь, шліфування, розпилювання плитки та інших великих робіт мешканцям квартири необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту: респіраторами, масками і т.д.
І пам’ятайте, що будь-який ремонт – це випробування на міцність. У такий непростий період зберігайте добрі відносини всередині сім’ї і почуття гумору. Тоді все пройде гладко.