Як зробити гідроізоляцію?

Від 0
722

Перед тим як робити вирівнювання і стяжку, в більшості будинків потрібно зробити гідроізоляцію. Щоб вона була якісною, в першу чергу, слід правильно здійснити підготовку: за допомогою цементного розчину закрити стики плит, щілини між стінами і підлогою. Після цього на поверхню наноситься грунтовка.

гідроізоляція

Настил рулонної гідроізоляції

Укладання листів проводиться внахлест. При цьому вони повинні заходити один на одного мінімум на 100 мм і на стіну не менше ніж на 300 мм. Таку конструкцію часто називають гідроізоляційна ванна для стяжки. Залишки матеріалу зрізаються. Для збільшення ефективності можна виконати багатошарову укладання листів зі зміщенням стику.

Полімерні листи «зварюються» за допомогою звичайного будівельного фена. Якщо ви використовуєте наплавляється гідроізоляцію, використовуйте газовий пальник. А при укладанні руберойду найкраще скористатися бітумною мастикою. При утворенні пухирів або хвиль на поверхні просто проколіть їх гострим предметом. Не дивлячись на простоту, такі роботи дуже трудомісткі і вимагають професійних навичок.

Рідка гідроізоляція

Основні етапи робіт з укладання рідкої гідроізоляції виглядають наступним чином:

  • Видалення пилу, забруднень, мікротріщин та інших дефектів підстави.
  • Обробка підлоги праймером для підвищення адгезії мастики.
  • Розподіл мастики по поверхні валиком або пензликом (можна зробити кілька шарів).
  • Обробка стиків між плитами перекриттів і місцями проходження труб.

Рідка гідроізоляція не потрібно велику кількість інструментів і особливою кваліфікації виконавця.

Гідроізоляція за допомогою штукатурки

Сформувати захисний шар штукатурними складами можна, виконавши роботу в такій послідовності:

  • Підготовка суміші відповідно до інструкції.
  • Нанесення шарів штукатурної гідроізоляції перпендикулярно один одному.

До переваг цього способу відноситься відсутність необхідності застосовувати спеціальне обладнання та інструменти. Але така гідроізоляція довго сохне.

Проникаюча гідроізоляція бетонної стяжки підлоги

Перед нанесенням проникаючої гідроізоляції обов’язково необхідно не тільки очистити поверхню і затерти мікротріщини, а й рясно зволожити підлогу. Після цього готується гідроізоляційна суміш. Наноситься вона в кілька шарів, а потім накривається плівкою.

Пам’ятайте, що для забезпечення ефективної полімеризації будь-яких складів потрібно після їх нанесення почекати певний час. Зазвичай воно вказане в інструкції виробника. І тільки після висихання останнього шару можна заливати стяжку і виконувати роботи з укладання декоративного покриття.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар