Якою фарбою фарбувати шпалери під фарбування?

Від 0
432

У спеціалізованих будівельних магазинах представлений дуже широкий вибір лакофарбової продукції. Але вибрати фарбу для шпалер досить важко. Звичайне поєднання параметрів «обсяг-ціна-виробник» не допоможе. Потрібно враховувати особливості кожного виду шпалер і знати кілька «малярних» секретів.

Фарба для шпалер

Яка фарба буває?

За ступенем відбиття світла фарба для шпалер підрозділяється на такі категорії:

  • Глянцевий. Має характерний блиск і створює додаткове відображення світлових променів. Вона ідеально підходить для північних кімнат і різних приміщень, в які практично не потрапляє сонце. А ось в яскраво освітлених приміщеннях не рекомендується використовувати її.
  • Напівглянсова. Відмінний вибір для будь-яких приміщень. Легко чиститься, має оптимальне світловідображення. Але така фарба підкреслить всі дефекти на стіні, тому її застосовують лише на ідеально рівних стінах.
  • Матова. Поглинає світло, тому підходить тільки для великих приміщень.
  • Напівматова. Має легкий відблиск. Підходить для спалень і віталень.
  • Атласна. Відрізняється високим ступенем відображення і має гладку основу. Прекрасно підійде для санвузла, кухні, передпокої і інших приміщень, де часто потрібна вологе прибирання.

Критерії вибору кращої фарби для шпалер

В першу чергу, слід звернути увагу на криючу здатність фарби. Саме цей показник визначає, скільки шарів потрібно, щоб створити покриття, яке буде мати насичений і рівномірний колір. Існує 4 класу покриваності. Вказується це на етикетці. Не використовуйте фарбувальні склади з великим класом здатності, що криє. Вони можуть повністю зафарбувати фактуру.

Ще один важливий критерій вибору – стійкість до стирання.

За цій властивості фарба для шпалер підрозділяється на п’ять класів. 1 і 2 з них підходять для вологого прибирання і відрізняються тривалим терміном служби. Їх краще застосовувати тільки в кухні, передпокої, ванній кімнаті.

Звичайно ж, при виборі варто звертати увагу і на вартість товару. Вона залежить від якості сполучного полімеру. Першокласне сировину в складі має компоненти, що забезпечують яскравий і насичений колір. Відтінок матеріалу вибирається відповідно до загального дизайну приміщення.

Як визначити витрату?

Для розрахунку необхідної кількості фарби необхідно знати площу поверхні, що фарбується. На будь-якій упаковці повинен бути вказаний її витрата (приблизний). Він визначається щільністю і типом фарбувальних речовин. В середньому на 1 кв.м потрібно 150 г фарбувального складу. Склошпалери вимагають менше фарби, ніж гладкі паперові шпалери.

Як правильно наносити фарбу?

Перед початком робіт, переконайтеся, що для шпалер клей повністю висох. Матеріал повинен бути сухим, чистим і знежиреним. Якщо всі ці умови дотримані, можна:

  1. Наклеїти плінтус, стелю та малярний скотч, щоб позначити межі.
  2. Налити фарбу в кюветку або іншу спеціальну ємність.
  3. Повністю просочити пензлик або валик фарбою.
  4. Пофарбувати стіни у напрямку зверху вниз.

Пофарбувати кути, місця біля стелі і плінтуса і інші важкодоступні місця.

Для підкреслення структури оздоблювального матеріалу краще використовувати гладкий валик. Він добре зафарбовує опуклі деталі і візерунки. Обов’язково вибирайте валик і пензлик хорошої якості. Тоді фарбування в чи не перетвориться в тяжку обов’язок, а готова обробка буде довго радувати око красивими відтінками.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар