Зонування в квартирі: основні помилки і як їх уникнути

Від 0
642

Існує думка, що невеликі площі неможливо ділити на зони. Це не відповідає дійсності. Для створення комфортного дизайну навіть в невеликій за площею кімнаті, квартирі необхідно грамотне планування і розподіл простору. Важливо розуміти, що зонування переслідує тільки одну мету – поліпшити ергономіку житлового приміщення.

Зонування простору дозволяє створити гармонійну обстановку

З чого почати?

 1. У квартирах з невеликою площею використовуйте дзеркала, які розділяють приміщення на зони. Дзеркальні поверхні зроблять дизайн приміщення більш легким і повітряним.
 2. Пам’ятайте про те, що в квартирі існують мертві зони. Зазвичай знаходяться вони в передпокої і в коридорах. Якщо додати ці зони в загальне приміщення, то можна отримати чимало корисного простору.
 3. Меблі, яка встановлюється в невеликих приміщеннях, повинна виконувати тільки декоративні функції. Якщо є місця для зберігання, то необхідно ретельно їх замаскувати. Наприклад, встановіть шафа, який вбудований в стіну. Використовуйте розсувні двері – вони стануть відмінними помічниками, адже вони дозволять вам заощадити цінний простір.

Не варто нехтувати розсувними дверима

Уникайте помилок!

Зазвичай найпоширеніші помилки пов’язані з використанням спеціальних ширм і шафок. Шафи тільки захаращують цінне простір. Можна замінити цей варіант стелажами, які відкриті або частково закриті. Завдяки цьому можна не допустити поділу зон глухим способом. Якщо мова йде про стелажі, то він повинен бути глибиною не більше 40 сантиметрів. Він вмістить чимало предметів, але буде менш габаритним.

У малогабарітке недоречним є зонування кімнат з використанням ширм. Краще скористатися панелями з дерева або формату 3D. Вони здатні пропускати світло, а також не захаращують і без того невеликий простір.

Правильно вибирайте меблі

Як зробити зонування правильно?

Якщо необхідно виділити лише визначену частину кімнати, то доречно користуватися подіумом. Крім цього, простір під ним стане підходящим місцем для зберігання різних речей.

Можна скористатися рельєфом на стелі, а також зниженням рівня стелі в певних зонах. Якщо трохи знизити стелю, то можна змінити вузький коридор в кращу сторону. Завдяки такій хитрості ви позбудетеся від ефекту колодязя, який негативно впливає на комфорт.

Спробуйте поекспериментувати з різними текстурами і відтінками, які можна комбінувати на стінах. Ви зможете виділити в своїй кімнаті потрібну зону, скориставшись цим простим і дієвим прийомом.

Потрібно підібрати підходящий джерело освітлення для кожної зони. За допомогою світлових сценаріїв ви правильно розділіть приміщення на зони. До того ж, такий спосіб дає можливість візуально розширити простір.

Подіум допоможе зонувати простір

Всі поверхні повинні бути виконані в єдиній кольоровій гамі. Цей прийом допоможе розмити межі, а також створити єдиний простір. Якщо вам потрібно виділити певні зони, то скористайтеся яскравими колірними акцентами.

Ідеї ​​для зонування простору

 1. Використання штор
  Ви можете зробити вибір на користь легких або щільних штор. Якщо необхідно зробити приміщення об’ємним, то досить просто розкрити штори. У відкритому стані штори допоможуть розділити приміщення на зони. Закриті штори перетворять одне приміщення в кілька кімнат.
 2. Використання освітлення
  Ви можете створити окреме висвітлення для кожної із зон. Лампи і підсвічування розташовують як над поверхнями для приготування їжі, так і над диванами. Це стосується ситуації, коли кухня об’єднана з вітальнею. В інших випадках варто підібрати відповідні світлові акценти.

Освітлення допомагає грамотно зонувати простір, без реконструкції

 1. Використання ширм
  Це дуже зручно для невеликих приміщень, які великі шафи будуть захаращувати. Ширма з матового скла або тканинна перегородка приховає від сторонніх очей вішалку з одягом. Ширми доречні в будь-якому приміщенні, тому їх встановлюють навіть у кімнаті дитини.
 2. Перетворення кухні-вітальні в гостьову кімнату
  Ви можете закрити кухню, щоб її не бачили гості. Відгородите її розсувними дверима, щоб зробити приміщення більш привабливим. Тепер зовсім не обов’язково прибирати кухонне начиння в шафи, оскільки досить просто закрити двері.

Перетворення спальні в гостьову кімнату

Ви можете встановити замість ліжка широку тахту, яку прикрашають яскравими подушками. Наведіть до неї невеликий столик, а також поставте крісло. В результаті ваша спальня перетвориться в гостьову зону.

Щоб створити ідеальний простір, існує два варіанти: розібратися з усіма правилами самостійно або доручити цю роботу фахівця, який знає всі тонкощі і нюанси і допоможе з втіленням мрії в реальність.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар