Чому на багетах для стелі з’являються тріщини та як цього уникнути

Від 0
617

Тріщини на багеті – це дуже популярна проблема. Вона є дійсно серйозною, а ще, дуже тяжко визначити, чому сталася така неприємність. Звісно, це може бути наслідками непрофесійності майстрів та поганої якості самого матеріалу. Але не треба вважати, що причина завжди лише в цьому.

В статті ми спробуємо розібратися, чого саме починає тріскатися багет. А для початку трохи розкажемо про те, що таке багет та яким він буває.

Види багетів

Багетом називають планку, яка виконує роль плінтусу для стелі.

Багети бувають двох видів:

  • профільовані;
  • гладкі.

Також багети можуть складатися з кількох деталей, які створюють цікавий орнамент. Або ж бути монолітними. До речі, багет може бути не лише стелевим, а і рамковим. Рамковими називають багети, які використовують для оздоблення дзеркал, картин. Завдяки їм можна створювати дуже цікаві стилістичні рішення, реалізувати різноманітні ідеї. А багети для стелі використовують, щоб об’єднати стелю та стіну. Ці багети дуже нагадують плінтус, тому їх часто саме так і називають – плінтус для стелі.

Чому на багеті можуть з’являтися тріщини

Найчастіше причиною того, що багет тріскається стає використання сумішей для шпакльовки. Річ у тім, що цей матеріал погано склеюється. Відповідно, з часом на багеті можуть з’явитися тріщини. Також було помічено, що багети відшаровуються в місцях, де вони стикуються зі шпалерами. Тому треба бути дуже обережним в процесі ремонту та намагатися залишати хоча б малесесньку щілину, аби багет не торкався до шпалер. Також варто не використовувати суміші, які погано склеюються.

Також багет може почати тріскатися і через те, що поверхня по місцях склеювання була підготована неправильно. Якщо основу не обробляють ґрунтовкою, багети погано приклеюються до стелі, відповідно, з часом починають тріскатися під власною вагою. Ось чому важливо ніколи не економити на ґрунтовці, бо це може призвести до необхідності встановлювати багет заново, або ж шукати спосіб відремонтувати самі тріщини.

Якщо ремонтні роботи виконували люди з низьким рівнем професіоналізму, дуже банальною причиною появи тріщин може стати використання неякісних матеріалів. Або ж дуже дешевих розчинів, які взагалі не підходять для встановлення багетів на стелю.

Річ у тім, що у випадку, коли багет монтується в стик між стелею та стіною, для цього необхідно використовувати лише спеціальний клей. Це може бути або монтажний акрил, або клей, який має водну основу. Якщо взяти щось інакше, з часом обов’язково з’являться тріщини. Тому при встановленні багетів важливо не економити та завжди купляти лише матеріали для склеювання, які розроблені саме для таких цілей.

Остання причина, про яку варто сказати – це великий розмір багета. Такий габаритний плінтус для стелі має певну вагу, яка і призводить до появи тріщин. Тому якщо є бажання або необхідність встановити саме такий багет, треба бути готовими до того, що час від часу доведеться проводити реставраційні роботи.

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам зрозуміти, чого на багеті з’явилися тріщини та в подальшому уникнути їх появи.

54321
(1 голос. Середнє 5 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар