Гіпсокартон: універсальний матеріал для ремонтних і декоративних робіт

Від 0
453

Сьогодні для будівельних робіт нарешті є можливість використовувати ті матеріали, які легко монтуються та мають безліч переваг. Завдяки цьому час, який необхідно використати на ремонт, максимально зменшується. Це дуже зручно, адже зникає необхідність очікувати тижнями, а то і місяцями на завершення робіт.

На будівельному ринку існує багато сучасних матеріалів, і одним з них є гіпсокартон. Цей матеріал постійно використовують в ремонтних і будівельних роботах. В цьому немає нічого дивного, адже гіпсокартон має дуже високі характеристики та є практично універсальним.

Що таке гіпсокартон

Гіпсокартон – це матеріал, який часто називають мультифункціональним. І це не дивно, адже він легкий, екологічно безпечний і може використовуватися для різних цілей. Наприклад, з гіпсокартону роблять перегородки в приміщенні, які чудово розмежовують простір та допомагають створити зони. Це дуже зручно в тих випадках, коли необхідно перепланувати кімнату, при цьому немає можливостей або фінансів класти цегляну стіну. Монтаж гіпсокартону займає набагато менше часу, при цьому такі стіни прекрасно виглядають, особливо якщо їх цікаво декорувати.

Також за допомогою гіпсокартону можна приховати нерівності на стелі або стінах. Це дуже зручно, коли треба зробити ремонт в старій квартирі. Бо саме «хрущовки» та подібні їм квартири «славляться» кривими стінками та стелями, які сильно псують враження від приміщення.

За допомогою листів гіпсокартону також можна створювати дуже цікаві декоративні елементи. Наприклад, оздоблювати ніші, встановлювати багаторівневе освітлення або маскувати комунікації, які були невдало встановлені.

Плюси гіпсокартону

Як вже було сказано вище, цей матеріал має багато плюсів. І зараз ми розкажемо про них трохи докладніше.

  1. Низька вартість. Гіпсокартон коштує набагато дешевше ніж цегла чи блоки. То ж, використовуючи його, можна зонувати приміщення будь-якого розміру і не перейматися через те, що доведеться витратити занадто багато грошей.
  2. Швидке монтування. Завдяки простоті гіпсокартонових конструкцій, вони швидко збираються та розбираються. Відповідно, роботи по встановленню гіпсокартону можна завершити в найкоротші терміни.
  3. Невелика вага. Легкий гіпсокартон можна використовувати скрізь, не переймаючись через те, що під його вагою може обвалитися стіна чи стеля.
  4. Рівна поверхня. Листи гіпсокартону ідеально рівні, тому їх не треба шпаклювати чи ґрунтувати. Замість цього можна зразу ж починати оздоблювати поверхню.

До того ж, цей матеріал є екологічно безпечним, тому він точно не може викликати алергії або різних захворювань легень, горла.

Матеріали для монтажу

Окрім листів гіпсокартону для монтажу потрібні лише спеціальні металеві профілі. З них роблять каркас, на який і прикріплюють гіпсокартон. Варто відзначити, що в конструкції є достатньо місця для того, щоб прокласти там електричні кабелі або сховати різні конструкції, ізолюючі матеріали.

Види листів гіпсокартону

Хоча всі види називають умовно гіпсокартоном, насправді листи бувають власне гіпсокартонові, а також гіпсоволокневі. Окрім цього конструкції діляться на вологостійкі та нестійкі до вологи. Зараз ми коротко розповімо про кожен вид.

Гіпсокартонові листи вирізані в прямокутній формі та мають декілька шарів. Зовнішня поверхня – щільний та дуже гладкий картон, який утворює каркас. Внутрішні шари зроблені з гіпсу, тому вони мають достатню міцність, аби матеріал міг служити десятиліттями. Гіпсокартонові листи мають стійкість до вогню, бо гіпс неможливо запалити. Але, якщо гіпсокартон не вологостійкий, його можна використовувати лише в приміщеннях з помірною вологістю.

Гіпсоволокневі листи виготовляються з армуючих целюлозних волокон та суміші гіпсу. Вони виглядають як міцні щільні монолітні плити. Плюсом таких плит є гарна шумо і теплоізоляція. Гіпсоволокневі плити використовують в якості матеріалу для встановлення перегородок між кімнатами. Також вони можуть бути використані і для того, щоб вирівняти стелю.

Вологостійкі види гіпсокартону мають дуже високу міцність та вологостійкість. Цього досягають за допомогою додаткової обробки спеціальними матеріалами. Такі листи варто використовувати на кухні, ванній кімнаті, в підвальних приміщеннях. Тобто там де спостерігаються різкі зміни температури та висока вологість.

Завдяки гіпсокартону можна легко змінювати приміщення до непізнаваності, покращувати їх зовнішній вигляд. Саме тому цей матеріал рекомендують для проведення різноманітних ремонтних робіт і широко використовують в будівництві.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар