Техніка безпіщанки: методи, етапи та особливості технологічного процесу

Від 0
337

Нерівні стіни – це серйозна проблема, з якою дуже часто стикаються власники старих квартир та будинків. В більш сучасних приміщеннях така проблема теж подекуди спостерігається, але вона не є настільки гострою. А ось тим, хто проживає в так званих «хрущовках», роками, навіть десятиліттями доводилося знаходити різні способи, щоб хоч якось приховати нерівності стін.

На щастя, сьогодні з’явилася технологія вирівнювання стін, яка дозволяє позбавитися будь-яких дефектів. Вона називається безпіщанка. Також її ще можуть називати шпатлівкою. Але неважливо, яку саме назву носить техніка. Головне, що вона дозволяє зробити стіни настільки рівними, що здається, ніби це одна суцільна плита.

Гіпсові суміші для безпіщанки

Аби зробити поверхню ідеально рівною, використовують гіпсові суміші. Для безпіщанки було обрано саме їх, бо вони мають відмінну адгезію та пластичність. Відповідно, цей матеріал буде дуже добре лягати навіть на поверхню, яка має серйозні дефекти. То ж, за допомогою гіпсових сумішей можна вирівняти будь-яку стіну та виконати надскладну роботу.

До речі, окрім перерахованих плюсів, гіпсові суміші мають ще одну перевагу – вони є екологічно безпечними. А це значить, що знаходячись в приміщенні, люди точно не будуть дихати випарами, які можуть нашкодити їх легеням, викликати алергію.

Для виготовлення таких сумішей використовують гіпс та мінеральні додатки, які є природніми матеріалами. Завдяки таки природнім складникам, гіпсові суміші дійсно є незамінними в ремонті.

Етапи безпіщанки

Часто люди думають, що безпіщанка робиться одним етапом, але це не так. Насправді, всі роботи проводяться за два етапи.

На першому етапі майстри вирівнюють безпосередньо поверхню. Для цього вони і використовують гіпсову суміш. Її наносять шаром, товщина якого може становити від 0,5 сантиметра аж до 4-х сантиметрів. Все залежить від того, наскільки нерівною є стіна. Для першого етапу використовують спеціальний вид суміші, яка має клас «Старт».

Перший етап дозволяє створити імітацію рівності стін. Це дуже важливо, але на цьому не можна зупинятися, бо результат ще не є досконалим. Якщо не провести другий етап та лишити все, як є, коли почнуть встановлюватися меблі, стане зрозуміло, що стіни не настільки рівні, як цього хотілося б. Бо на першому етапі стіни все ж не стають ідеально рівними, просто перепади висоти зменшуються до 3-х міліметрів.

На другому етапі проводять саме безпіщанку. В процесі використовують дрібнозернисті матеріали. Вони мають клас «Фініш». Коли їх наносять на поверхню та дають просохнути, стіни стають дійсно гладенькими та рівними. Саме після цього етапу можна починати декорувати поверхні за допомогою фарб, шпалер тощо. В залежності від того, що саме буде використане для оздоблення, визначають, наскільки якісно повинна бути зроблена безпіщанка. Якщо на стіну хочеться наклеїти шпалери, на поверхні можуть лишатися невеличкі подряпини. У разі використання фарби поверхня повинна бути ідеально рівною.

Ґрунтовка

Важливо не забувати про те, що на кожному етапі повинна проводитися якісна ґрунтовка. Поверхню ґрунтують як перед нанесенням гіпсової суміші, так і після нанесення кожного шару матеріалів. Дуже важливо використовувати якісну ґрунтовку, бо якщо пробувати на цьому зекономити – результат не буде відповідати очікуванням. Саме тому варто обирати хай і не найдорожчі матеріали, але ті, які мають відповідні характеристики.

Використовуючи техніку безпіщанки можна вирівняти стіни, які мають навіть дуже серйозні дефекти і створити ідеальну поверхню, аби гарно та сучасно декорувати приміщення.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар