Лофт: особливості та нюанси наймоднішого урбаністичного стилю

Від 0
282

Стиль Лофт не виходить із моди вже понад сімдесят років. Здавалося б, що особливого в неоштукатурених стінах та відкритих трубах. Однак люди у всіх кінцях землі продовжують використовувати його для своїх будинків та квартир. А все тому, що цей стиль відрізняється якимось особливим урбаністичним шармом, нестандартним затишком.

 

Як з’явився стиль лофт

 

Стиль лофт в інтер’єрі виник випадково. Це сталося в Америці, у 40-50-х роках минулого сторіччя. Саме тоді земля у центрі міст почала дорожчати у декілька разів. Відповідно всі промисловці, які мали там заводи, а таких було чимало, почали переносити цехи за місто, де земля коштувала набагато менше. Фабричні приміщення пустішали, власники не розуміли, що з ними робити та продавали за копійки.

 

Нові власники таких фабричних приміщень вирішили, що бідні громадяни будуть раді будь-яким стінам та стелі, та почали здавати їм такі будівлі під житло. Але нові мешканці почувалися не особливо затишно в квартирах з величезними просторами, без перегородок, трубопроводами, що тяглися під стелею. До того ж, у багатьох приміщеннях було видно, що вони зовсім недавно були промисловими. Здавалося б, ідея про оренду такого житла зазнає краху. Але тут, несподівано, місцева богема почала цікавитись такими квартирами. Вони бачили в них щось нове, нестандартне, де можна творити. Тому замість бідних жителів міста у заводські будівлі почали заселятися художники, поети, музиканти.

 

Незабаром у європейських містах теж почалася криза, земля дорожчала, промислові споруди пустішали. І їх також викуповували, переобладнавши на квартири. Тільки в Європі це було вже не дивне рішення, а справжнє модне американське віяння. Багато хто хотів оселитися в такій квартирі. Саме тоді стиль отримав свою назву та популярність. Остаточним писком моди лофт став у той момент, коли заможні люди почали замовляти будівлі з неоштукатуреними стінами, відкритими просторами, величезними вікнами. З тих пір лофт вважається одним із стилів інтер’єру та широко використовується.

 

Особливості та стилістичні відмінності лофта

 

Цей стиль має багато відмінних рис, на які важливо звертати увагу. Тому що мало просто зробити приміщення більшим і не штукатурити стіни. Крім цього у лофта є своя особлива колірна гама, свій спосіб розміщення меблів, особливості оздоблення та декорування.

 

Почнемо із планування. Як уже говорилося раніше, у плануванні не повинно бути відгороджених приміщень, крім туалету та ванної. Все інше знаходиться в єдиному просторі, навіть кухня та вітальня. Вікна мають бути великими, панорамними, їх не можна закривати шторами.

 

Стіни зі шпалерами – це точно не лофт. У лофті має бути гола кладка цегли або бетон, який просто побілили. У дуже поодиноких випадках, якщо це вимагає дизайнерське рішення, стіни можуть зашити листами фанери або металу.

 

Якщо говорити про автентичність, то підлога в лофті має бути бетонною. Але він дуже холодний, тому зараз дозволяється робити її з дерева, плитки, каменю. Під плитку та камінь зазвичай кладуть теплу підлогу. Вона допомагає швидше нагріти приміщення в холодну пору року, оскільки потужності батарей не завжди вистачає, щоб обігріти таку площу.

 

У лофті завжди високі стелі, під якими прокладені комунікаційні труби, дроти для освітлення. Також там можуть бути встановлені балки як справжні, так і фальшиві.

 

Освітлення в приміщенні повинно мати сучасний дизайн і підвішуватися групами.

 

Оскільки спочатку лофтові приміщення були холодними, їх обігрівали камінами, відкритими печами, навіть залізними бочками з дровами. Ці елементи рекомендують використовувати як декор, навіть якщо вони не використовуватимуться за призначенням.

 

Оскільки приміщення в лофті з високими стелями – це дозволяє додати другий ярус. З нього зазвичай роблять спальні, рідше – кабінети. Драбина на другий “поверх” може бути як приставною, так і стаціонарною. Її можна виготовити із дерева або металу.

 

У лофті передбачені стримані кольори: білий, чорний, сірий, коричневий, бежевий. Дуже важливо, щоб у приміщенні було не більше двох, максимум трьох кольорів. Вони мають створювати контраст, при цьому гармонуючи.

 

Вмеблювання приміщення може бути як дуже сучасним, так і антикварним. Останнє повинна обов’язково мати потертостей, у нього може бракувати деталей. А ось сучасні гарнітури мають бути максимально функціональними.

Якщо ви обрали стиль лофт для квартири, наші дизайнери завжди готові допомогти створити проект та реалізувати його. Звертайтеся до Будексиму, щоб у вашому будинку завжди було красиво та затишно.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар