Як правильно приймати ремонтні роботи та про які нюанси важливо пам'ятати

Від 0
317

Для багатьох ремонт асоціюється із кошмаром. Адже крім того, що він забирає багато часу, сил та фінансів, так ще й завдає багато клопоту. Особливо якщо бригада зробила щось неправильно. У такому випадку доводиться усувати дефекти або переробляти заново. Тому для того, щоб убезпечити себе від несумлінних виконавців та заощадити бюджет, потрібно вміти правильно приймати ремонтні роботи.

 

Ніколи не намагайтеся заощадити. Краще найняти професіоналів, які працюють за договором, аніж знайомого сусіда. Адже у разі проблем маючи на руках договір, ви з легкістю зможете компенсувати збитки та безкоштовно виправити недоліки.

Договір – це один із найголовніших документів, який необхідно укладати ще перед початком робіт. У ньому мають бути чітко прописані всі умови та вимоги: терміни проведення робіт, якість та перелік послуг, а також важливі нюанси. Наприклад, якщо ви не хочете вирівнювати підлогу, вкажіть це відразу. Тому що потім наприкінці можна виявити цю послугу в кошторисі та витратити додаткові кошти.

 

Не забудьте прописати у договорі якість кожної послуги: проста, покращена чи високоякісна. Від цього залежатиме вартість матеріалів та роботи. Крім того, це вбереже від несумлінних виконавців, які люблять закуповувати та використовувати дешеві матеріали, а потім вказувати у кошторисі дорожчі ціни.

 

Приймання ремонту має здійснюватися наприкінці всіх виконаних робіт, а контролюватись поетапно. Тоді можна буде виявити будь-які недоліки вчасно та усунути їх з мінімальними втратами часу та фінансів.

 

Демонтаж

 

Як правило, з нього все починається. Забираються старі перегородки, двері, комунікації тощо. Щоб все пройшло гладко, потрібно заздалегідь скласти план. Бажано це діло довірити архітектору, щоб не зачепити несучих конструкцій і не прибрати нічого зайвого. Також потрібно не забувати відразу позбавлятися будівельного сміття, щоб не ускладнювати подальші роботи.

 

Чорновий етап

 

Це саме той етап, коли замовник упевнений, що ще нема на що дивитися. Однак він один з головних, тому що від його якості залежить довговічність ремонту та комфорт вашого подальшого проживання. На що необхідно звертати увагу:

 

  • Штроблення стін. Усі борозенки повинні проходити строго по вертикалі чи горизонталі. Завдяки цьому можна буде акуратно і рівно укласти дроти. У разі заміни проводки, якихось поломок або дрібного ремонту ви точно знатимете, де вони проходять і зможете акуратно провести роботи, не пошкодивши їх.
  • Вимикачі та розетки повинні знаходитись тільки в тих місцях, які ви прописали у договорі або обговорили на початку.
  • Дроти повинні бути якісними та підходити для експлуатації сучасними побутовими приладами. Найкращими вважаються мідні. Вони міцні, стійкі до корозії та мають хорошу провідність струму.
  • Вирівнювання стін може бути простим, покращеним або високоякісним. Якщо ви надалі збираєтеся обшивати стіну гіпсокартоном, то немає сенсу переплачувати за ідеальне вирівнювання. Однак, якщо потрібно високоякісне вирівнювання, перевіряйте все за допомогою спеціальних рівнів, а не на око.
  • Гідроізоляція у ванній кімнаті допомагає убезпечити себе та сусідів у разі потопу. Деякі робітники включають це у вартість, але не роблять. Тому обов’язково перевірте її наявність.
  • Інженерні комунікації. Їх прийом найкраще робити з професійним електриком та сантехніком.
  • Труби. Якщо вони будуть приховані у стіні, переконайтеся, що це труби з нерозбірними з’єднаннями. Так, у разі протікання, не доведеться ламати стіну.
  • Якість штукатурки та стяжки легко перевірити звичайним постукуванням. Якщо звук порожній, то робота виконана погано.
  • При перевірці розведення водопровідних труб слід звертати увагу на те, чи вони опресовані. Без цього акт підписувати не слід.
  • Посадочні місця під сантехніку повинні відповідати розмірам майбутньої сантехніки, якщо ви вже замовили.

Якщо всі роботи зроблено якісно, ​​тоді сміливо підписуйте акт чорнових робіт. Якщо є претензії, їх необхідно прописати у додатковому акті та не підписувати його доти, доки все не буде виправлено. Не забувайте проставляти дати на цих документах.

 

Остаточний прийом

 

Як приймати роботу будівельників на остаточному етапі робіт? Тут також слід проконтролювати всі види робіт. Однак почати слід із візуального огляду. Насамперед необхідно перевірити розетки, вимикачі, щитки та переконатися, що все працює справно.

 

Уважно огляньте всі поверхні: підлогу, стелі. Не повинно бути жодних дефектів у фарбуванні, поклейці шпалер, укладанні лінолеуму або ламінату. Обов’язково перевірте акуратність швів між плиткою, плінтусом.

 

Якщо жодних претензій до якості робіт немає, тоді підписується акт здачі-прийому робіт та проводиться остаточний розрахунок із будівельною бригадою. А якщо хочете бути повністю впевненими в тому, що в ремонті немає жодних прихованих дефектів, тоді можете запросити при прийомі робіт професійного будівельника в якості консультанта.

 

Спеціалісти компанії Будексім якісно виконують будь-які види робіт. Звертайтеся і переконайтеся в цьому самі.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар