Основні етапи ремонту будинку

Від 0
1164

Щоб в процесі ремонту отримати саме те, про що мріялося, необхідно все детально спланувати, адже хороша підготовка – вже півсправи.

Етапи проведення ремонтних робіт

Можна виділити наступні основні етапи ремонту будинку:

  1. підготовчий: Сюди відносяться грошові та часові розрахунки, планування і визначення порядку робіт, вибір підрядників і закупівлі.
  2. Демонтаж старого інтер’єру – логічний, якщо мова йде не про новобудову, а про ремонт житлової квартири в Києві.
  3. монтаж комунікацій в сучасному світі включає не тільки проведення електричних проводів і розеток, але і оптоволоконний Інтернет, системи безпеки (пожежогасіння або сигналізації при проникненні в приміщення сторонніх осіб).
  4. специфічні етапи: Створення перегородок, штукатурка, стяжка, монтаж гіпсокартону, установка плитки та сантехніки. Всі ці дії можуть знадобитися при повному капітальному ремонті і переплануванні житла, або тільки деякі з них, коли планується реставрація окремих приміщень.
  5. Оздоблювальні роботи: Фарбування і поклейка шпалер, установка підлогового покриття.

Де купувати будівельні матеріали для ремонту краще визначити теж в процесі підготовчого етапу: від цього буде залежати загальна вартість і час проведення ремонту. Якщо ремонтні матеріали не дефіцитні, то не обов’язково купувати їх заздалегідь і влаштовувати з квартири склад, проте, деякі матеріали варто замовити завчасно. Як правило, елітний ремонт кухні або вітальні вимагає імпортної настінного або підлогової плитки, а також специфічної світлотехніки, доставка якої з-за кордону становить до двох-трьох тижнів.

Чому послідовність така важлива?

Ще до того, як безпосередньо розпочати елітний ремонт квартири в Києві, варто обговорити та визначитися щодо власних очікувань відносно результату, а також бюджету. Саме чітке планування всіх подальших дій і процесів дозволяє замовнику уникнути зайвої витрати часу, зусиль, нервів і коштів. Особливо, якщо проєктування оновленого інтер’єру житла доручити талановитому дизайнеру, а сам процес – перевіреним тямущим майстрам.

Запланувавши своєчасно перелік необхідних робіт, клієнт отримає якісний і максимально швидкий результат без зайвого безладу і простоїв, а також зможе:

  • скоротити основні витрати (наприклад, за рахунок купівлі оздоблювальних матеріалів оптом) і уникнути непередбачених додаткових;
  • розраховувати на отримання певного результату, відповідного погодженому проєкту і вимогам самого замовника;
  • уникнути втрати часу на додаткові процеси і очікування певних матеріалів, інструментів, необхідних для їх продовження;
  • розраховувати на якісний і надійний результат, якому і має відповідати справжній професійно виконаний елітний ремонт квартири Києва або ж будь-якого іншого міста.

Такий підхід актуальний для людей, що особливо цінують свій час і не хотіли б зайвий раз нервувати щодо можливого зриву дати завершення усіх процесів.

Детальніше про послідовність виконання процесу та як все має починатися

Якщо розглядати перераховані вище етапи більш детальніше, то план подальших дій легко перетворюється в чіткий алгоритм:

  1. Розробка нового дизайнерського проєкту, де будуть враховані всі деталі і системи, зокрема гама . кольорів, матеріали для оздоблення, розташування розеток, вимикачів, монтаж вентиляційних отворів, системи «розумного дому» тощо. Щоб не пропустити жодну деталь, що може призвести до необхідності переробляти все спочатку, проєктувати інтер’єр офісу, квартири або ж будинку Києва має професіонал.
  2. Проведення демонтажу, що може включати в себе винесення зайвих меблів, розбір старого підлогового покриття, видалення зламаних конструкцій та комунікаційних систем, що згодом мають бути замінені новими.
  3. Ретельне вирівнювання стелі і стін, їх підготовка до подальшого оздоблення, покриття штукатуркою.
  4. Монтування нових систем водопостачання, вентиляції, опалення чи освітлення при застосуванні сучасних інструментів, якісного обладнання.
  5. Проведення стяжки підлоги, її вирівнювання і підготовка для монтажу фінального покриття.
  6. Проведення запланованих малярних, плиткових чи гіпсокартонних робіт відносно стелі і стін.
  7. Нанесення фінального покриття для підлоги, наприклад, ламінату, плитки, паркету тощо.
  8. Монтаж електроприладів, сантехніки, розеток, вимикачів та інших деталей, передбачених проєктом, що мають бути чітко зафіксовані на стінах або стелі.
  9. Нанесення фінішної обробки, покриття на поверхні кімнати.
  10. Розстановка меблів, інших деталей згідно спроєктованого задуму.

Кожен зазначений етап передбачає ще багато внутрішніх рішень та виборів: починаючи  матеріалами труб для каналізації, опалення і закінчуючи підібраними за стилем світильниками, декоративними подушками, формою розеток.

Важливі деталі по кошторису нового ремонтного проєкту

Коли планується якісний елітний ремонт квартири чи офісу Києва, кошторис має сприйматися як певний бізнес-план, де враховуються всі можливі витрати, ризики непередбачених, але вимушених покупок, об’єм і тип оздоблювальних матеріалів, додаткових інструментів. При цьому важливо враховувати і доступну для витрат суму доходів.

Особливо детальний кошторис потрібен, якщо усі роботи виконуватимуть майстри або бригада, оскільки не варто покладатися на їх оцінку «на око», яка зазвичай під кінець збільшується удвічі, а то й втричі. Детально розроблений кошторис дає можливість:

  • чітко зафіксувати обсяги, вартість та загальну тривалість процесів;
  • визначити необхідні обсяги, вартість матеріалів, що будуть використовуватися для чорнових покриттів і чистових оздоблень;
  • ретельно спланувати бюджет, враховуючи графік робіт.

Також клієнт отримує можливість чітко контролювати витрати коштів, якщо закупівлі проводяться самими майстрами, наскільки вони встигають виконувати роботи згідно графіку. Загалом детальний кошторис включає в себе вартість послуг майстрів, матеріалів, інструментів, обладнання, а також техніки, меблів, додаткового декору.

Перелік основних питань перед початком робіт

Лише на перший погляд питання про те, чим саме варто почати процес (позбутися всього непотрібного і старого, замінивши новим) може здатися дещо зайвим. Насправді ще до того моменту, коли буде розібрана шафа і складені меблі для виносу, варто поставити самому собі сім важливих питань, давши на них чіткі конкретні відповіді.

Який тип ремонту має бути проведений: косметичний чи капітальний?

Не варто намагатися заощаджувати на шпалерах або штукатурці, якщо квартирі необхідна заміна електропроводки на нову або обирати фарбу для підлоги, якщо вона має бути повністю демонтована.

Чи можна повністю звільнити приміщення на період робіт?

Навіть проведення легкого косметичного оновлення приміщення вимагає винесення з кімнати меблів, а ще краще, якщо господарі під час цього зможуть проживати десь в іншому місці. В таких випадках процес просуватиметься значно швидше, тому про звільнення дому теж варто подумати завчасно.

Чи є конкретні рішення щодо майбутнього дизайну приміщення?

Це вимагає завчасно визначитися щодо меблів, матеріалів, кольорів для оновленої елітної квартири чи будинку. Чому так? Оскільки навіть розташування розеток і вимикачів має бути завчасно спроєктоване, аби потім не довелось шукати подовжувачі чи переставляти меблі в менш зручне розташування.

Кого необхідно залучати?

Зазвичай, до тямущих та відповідальних майстрів, клієнти змушені записуватися за кілька місяців. Саме тому пошуком бригади потрібно займатися, відразу після того, коли буде визначено чіткий фронт робіт.

Які матеріали потрібні, якщо замовляти елітний ремонт під ключ?

Цей момент разом з вартістю варто визначати разом з майстрами під час обговорення всього переліку процесів. Суми залежать від площ, дизайнерських рішень, вимог якості і ексклюзивності матеріалів, меблів і декору.

Скільки коштуватиме елітний ремонт квартири під ключ?

Питання бюджету обговорюється, коли на всі попередні питання вже є чіткі відповіді. Найчастіше саме цей момент стає наріжним каменем в процесі, оскільки навіть досить скромні побажання по оновленню інтер’єру обходяться недешево.

Що щодо послідовності і дедлайну кожного з етапів?

Важливо з майстрами обговорювати не лише загальну тривалість, а й приблизну кількість часу, що витрачатиметься на кожен етап, наприклад, прокладання нових комунікацій, системи електроживлення, покриття стін ґрунтовкою, утеплення підлоги перед монтажем паркету або ламінату тощо. Це дозволить краще контролювати загальний процес і чітко розуміти, наскільки все йде згідно плану.

Лише отримавши відповіді на всі перераховані питання, можна збирати речі, щоб переїхати тимчасово в інше житло, виносити меблі, демонтувати старі покриття, тобто робити все згідно плану, складеного і обговореного з усіма іншими учасниками. Лише в такому випадку замовник може впевнено розраховувати на якісний результат, обов’язково зданий вчасно, з найкращими гарантіями.

54321
(1 голос. Середнє 5 із 5)