Освітлення в приміщенні: види, сценарії, особливості

Від 0
1931

Від того, наскільки правильно обрана і проведена установка освітлення, залежить комфорт мешканців та візуальне сприйняття приміщення. Важливо розуміти, що навіть найцікавіші дизайнерські рішення можуть виглядати непривабливо і дивно, якщо помилитися з розташуванням освітлювальних приладів. А в разі, коли світло обрано і розташовано правильно, воно може підкреслити родзинки і створити оригінальні акценти навіть у приміщенні з бюджетної обробкою. Тому дуже важливо продумати освітлення в квартирі.

 

Освещение в помещении
Освещение в помещении

Щоб усе виглядало ідеально, варто звернутися до дизайнерів. Вони створюють 3Д-модель, яка дозволяє візуалізувати майбутнє освітлення в приміщенні. Завдяки цьому можна відразу щось змінити, зробити розташування освітлювальних приладів, вимикачів, розеток більш комфортним. Важливо розуміти, що без знань і досвіду неможливо зробити план освітлення для кімнати. Тому що є нюанси, про які люди без профільної освіти просто не знають. І, після того, як створюють план самі, з жалем розуміють, що світло розташовано неправильно, воно недостатньо добре освітлює приміщення або, навпаки, занадто сильно б’є по очах.

Варіанти освітлення для приміщень

Майже завжди в інтер’єрі використовують кілька типів освітлення. Їх поєднання називають сценарієм освітлення. Залежно від того, наскільки гармонійно поєднуються різні типи, кімната може ставати більше, красивіше, світліше. Або, навпаки, темніше, похмуріше.

Давайте розберемося, які бувають типи освітлення.

  1. Основне освітлення. Так називають світильник, який знаходиться в центрі кімнати. Це може бути вишукана люстра, світлодіодна лампа або інший вид освітлення. Важливо, щоб воно було досить яскравим і могло наповнити світлом весь простір. Залежно від призначення кімнати і стилю інтер’єру підбирається тип і дизайн світильника.
  2. Зональне або спрямоване освітлення. Це додаткове освітлення. Воно передбачає поширення світла тільки в певної частини кімната. До такого типу освітлення відносяться такі прилади: бра, настільна лампа, торшер, підсвічування. Зазвичай зональне освітлення розташовують біля столу, дзеркала, крісла і використовують для читання, нанесення макіяжу тощо. За допомогою цього типу освітлення можна красиво зонувати кімнату. Це дуже зручний прийом в тому випадку, коли кімната одна і потрібно розділити зону для сну, для відпочинку, робочий простір.
  3. Декоративне освітлення. Його використовують для того, щоб зробити акцент на якомусь предметі декору. Для такого виду освітлення можна використовувати невеликий вишуканий світильник, підсвічування у вигляді стрічки і багато інших варіантів.

Важливо розуміти, що вид сценарію залежить від дизайну інтер’єру, типу квартири, призначення приміщення. І якщо використовувати його тільки за власним бажанням, дизайн може вийти негарним і всі бачитимуть в ньому несмак. Наприклад, років десять тому у нас на піку моди було точкове освітлення. Хоча за правилами дизайну його використовують для ювелірних магазинів, стільниць, ванних кімнат (тобто тих приміщень, де потрібно підсвітити конкретну ділянку), багато хто ставив точкове освітлення в вітальнях, спальнях. Виглядає це дивно, недоречно, не відповідає жодному правилу дизайну. До того ж, це дуже незручно і невигідно, оскільки такі лампочки частіше перегорають, а міняти за раз по 10-12 штук – це просто нерентабельно.

Планування кімнати, кількість приміщень навіть те, первинне це житло або вторинне – все це теж впливає на вибір сценарію освітлення.

Особливості освітлення різних приміщень

У кожної кімнати є своє призначення, свої особливості інтер’єру. І освітлення квартири підбирають, зважаючи на ці нюанси.

  1. Вітальня. Кімната призначена для відпочинку, проведення часу з сім’єю, друзями. При цьому там читають, грають в настільні ігри, дивляться фільми. Тому в вітальні потрібно встановити і зональне, і стельове освітлення. У деяких випадках використовують і декоративне.
  2. Спальня. Більшу частину року в спальні використовують м’яке освітлення (бра, підсвічування дзеркал). І лише взимку там можуть включати яскраве освітлення, за яке відповідає світильник. Виходячи з цього, основне освітлення можна не встановлювати, якщо взимку їм теж не користуються.
  3. Дитяча. Там важливо яскраве загальне освітлення, а також зональне над робочим місцем. А щоб додати трохи магії, як декор можна використовувати гірлянди або нічники.
  4. У кухні можна взагалі не використовувати основне освітлення, особливо якщо кухня невелика. Замість цього краще зробити підсвічування над стільницею і розмістити настінні світильники.
  5. Передпокій. У цьому приміщенні повинно бути досить штучного світла, оскільки там немає вікон. У великому передпокої добре виглядає основний світильник, а для маленькому досить буде і вбудованих. Також можна зробити окреме підсвічування біля дзеркала.

Установка освітлення в квартирі – це один з основних видів робіт БудЕксім. Наші майстри мають великий досвід, тому проведуть установку швидко, забезпечивши при цьому максимальну безпеку.

 

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар