Поради по розміщенню розеток і вимикачів в квартирі

Від 0
911

На сьогоднішній день не існує єдиних правил і нормативів щодо розміщення розеток і вимикачів. Вони можуть розміщуватися на різній висоті і бути в будь-якій кількості. Але все ж деякі рекомендації існують на цю тему. Про них ми і поговоримо далі.

Електрика в будинку

Як розміщувати електрофурнітуру: вітальня, спальня, кухня

Про те де і в якій кількості будуть розміщуватися електроприлади, ви повинні подумати заздалегідь, ще на етапі складання дизайн-проекту. І вже на основі цих відомостей прорахувати потрібну кількість розеток і вимикачів, а також необхідну висоту їх розміщення.

Вітальня
Настінний телевізор повинен бути максимально притиснутий до стіни, тому блок розеток розміщують за ним. Висота розміщення залежить від типу кронштейна і виступів, наявних на самому обладнанні. Важливо розмістити його так, щоб він не потрапив на виступ. Телевізор, що стоїть на консолі, повинен повністю закривати розетки. Хорошим варіантом стане їх інтеграція в меблі або підлогу.

У зоні відпочинку можна розмістити блок з 4 розеток, щоб була можливість зарядити все гаджети. Рекомендуємо в кожному кутку вітальні розмістити ще по одній або дві на випадок покупки нової освітлювальної або іншої техніки.

Спальня
У ліжку обов’язково встановлюють подвійні розетки на висоті близько 70 см. З двох сторін. Одна потрібна для світильника, друга – для гаджетів. Бра в спальні розташовують на висоті 140-150 см. Від підлоги. Якщо в кімнаті буде стояти телевізор, то розміщувати розетки слід за правилами, описаним вище. Також рекомендуємо встановити блоки розеток у комода і туалетного столика.

Кухня
Для кожної великогабаритної техніки в щитку повинні бути передбачені автомати. Порахуйте кількість приладів, якими ви користуєтеся і встановіть на дві розетки більше. Важливо заздалегідь знати про розміщення побутового обладнання, щоб правильно розмістити електрофурнітуру.

Ванна
Тут потрібно також досить велика кількість розеток, розміщення яких потрібно заздалегідь продумати: для пральної та сушильної машинки, для фена і бритви. Розміщують вологозахищені розетки на відстані 60 см. Від раковини. Не забудьте встановити додаткові вимикачі для вентилятора і світильника біля дзеркала або підсвічування.

Загальні правила розміщення електрофурнітури

У більшості випадків вимикачі розміщують на відстані 90 см. Від підлоги. Це оптимальна висота, яка дозволяє без проблем користуватися ними навіть найменшим членам родини. Розетки ж розміщують на відстані 30 см. Від підлоги. На цій висоті вони найменше видно і ними зручно користуватися для включення електрообладнання.

Встановлюють вимикачі з боку дверної ручки на відстані в 15 см. Від самих дверей. Цього правила дотримуються в усіх приміщеннях.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар