Ремонт офісу: на що потрібно звернути увагу, щоб створити приміщення, комфортне для роботи

Від 0
356

Ремонт офісу: на що потрібно звернути увагу, щоб створити приміщення, комфортне для роботи

Офіс – це місце, в якому повинно бути комфортно як самим працівникам, так і клієнтам. Тому дуже важливо створити той простір, в якому люди будуть відчувати себе вільно, зможуть налаштуватися на робочий процес. Також дуже важливо правильно планувати територію. Тому що приміщення, в якому різні зони розміщені хаотично, може напружувати і дратувати. Адже, погодьтеся, якщо розмістити, наприклад, приміщення з копіювальними апаратами за кухнею, санвузлом і ще трьома кімнатами, працівники будуть злитися через те, що доведеться ходити через весь офіс по десятку разів на день.

Планування простору

Перш ніж починати зонувати приміщення, потрібно визначитися, чи буде це офіс з відкритим простором або кабінетами. Відкритий простір зручний тим, що не потрібно витрачати додаткові фінанси на стіни, двері. Також, співробітники завжди зможуть швидко комунікувати, вирішувати питання. З іншого боку, не всім комфортно працювати там, де поруч знаходяться десятки людей. Тому потрібно вибирати варіант, ґрунтуючись на специфіці компанії, кількості персоналу тощо. Можна, наприклад, розділити приміщення на кілька великих зон, відділених одна від одної дверима і стінами. У кожній зоні розташувати конкретний відділ компанії. А вже всередині приміщення створити відкритий простір.

Також важливо вирішити, де будуть знаходитися приміщення, які займають люди на керівних посадах. Це можуть бути як закриті кабінети, так і варіанти з прозорими стінами. Останні позитивно впливають на колектив, оскільки люди бачать, що їх начальник теж працює, займається важливими справами, знаходиться зовсім поруч. А значить, з ним завжди можна обговорити питання.

Вид ремонту

Перед початком ремонту також дуже важливо вирішити, чи буде це косметичний ремонт або повне перепланування. Тому що робочій бригаді набагато легше виконати завдання в строк, якщо у неї є конкретні завдання, які не змінюються щодня. Якщо планується реконструкція приміщення, потрібно визначитися з тим, чи є необхідність заміни обладнання, переміщення габаритних агрегатів, які живляться від мережі, в інші частини приміщення. Це важливий момент, тому що передбачає прокладання нових систем електрокомунікації.

 

Електрика і вентиляційна система

Оскільки в офісі всі прилади працюють від електричної мережі, необхідно продумати розташування електричних комунікацій так, щоб не доводилося тягнути кабель через все приміщення, створюючи людям незручності. Також дуже важливо створити правильний мікроклімат в офісі. Для цього треба відвести місце для кондиціонерів, зволожувачів повітря тощо.

План-проект

Дуже важливою частиною ремонту є складання плану-проекту. Замовник може сам накидати ескізи, поділитися своїми побажаннями. Але основну роботу повинні виконувати дизайнери та архітектори. Тому що вони знають особливості приміщень, можуть звернути увагу на ті нюанси, які незрозумілі або невідомі простому обивателю.

Зона відпочинку

 На місце, де співробітники можуть розслабитися, відпочити, пообідати, варто звернути особливу увагу. Тому що працездатність людей безпосередньо залежить від того, чи зможуть вони спокійно провести свою перерву. Зону потрібно розташовувати так, щоб запахи з кухні не поширювалися по офісу. Також важливо обладнати місце з диванами, кріслами, де люди зможуть відпочивати. Краще організувати простір так, щоб кухня і безпосередньо зона відпочинку поділялися хоча б символічно. Наприклад, відкритими стелажами, в яких можуть розташовуватися книги, посуд або щось інше.

Шумоізоляція

Якщо офіс не передбачає відкритий простір, потрібно подбати про те, щоб приміщення мали хорошу звукоізоляцію. Тоді співробітників не буде відволікати те, що відбувається в сусідніх кабінетах.

Освітлення офісу

Щоб співробітники відчували себе комфортно, офіс повинен бути добре освітлений. Ідеальний варіант – гармонійне поєднання штучного і денного освітлення. Для цього дизайнери враховують розміри вікон, їх розташування (сонячна або тіньова сторона). І додають стельове освітлення, яке не дає відблисків на моніторах, що втомлюють зір.

Кольорова гама

Тут все залежить від побажання власника офісу та напрямків компанії. Часто використовуються яскраві, але не кислотні кольори, які стимулюють людей, наповнюють їх енергією. Але, якщо це офіс конгломерату, що працює з солідними клієнтами і укладає багатомільйонні контракти, можливо, кращими будуть спокійні нейтральні відтінки: білий, персиковий, чорний, сірий, оливковий.

Якщо уважно опрацювати кожен пункт і звернутися до фахівців – офіс вийде таким, в якому хочеться не просто працювати, а отримувати результат.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар