Види паркету

Від 0
958

Існує величезна кількість видів паркету. Розглянемо їх основні особливості і поговоримо про доцільність їх застосування для обробки підлог.

Історія паркету веде до часів готичної Європи. Саме тут вперше майстрами була застосована особлива техніка укладання підлоги. Безліч дощечок з різних порід дерева утворювали по-справжньому чудові візерунки.

Подібні види паркету можна було зустріти і в Росії XVI століття, де поверх дощатих покриттів укладалися, так звані, дубові цеглу.

Ефектний зовнішній вигляд, екологічно чистий матеріал, простота укладання, здатність зберігати тепло: все це не може не привертати сучасної людини. Але варто розуміти, що паркет піддається різного роду деформацій, а тому його використання категорично заборонено в приміщеннях з підвищеною вологістю. Який же вид паркету підійде саме вам?

Штучний паркет

Найпоширеніший вид покриття підлоги. Його частка на сучасному ринку дорівнює 90%. Він складається з планок, кожна з яких має довжину від 15 до 60 см, ширину від 3 до 10 см, і середню товщину в 1,5 см.

Його популярність цілком виправдана щодо недорогою ціною. Як правило, він виготовляється з недорогих, але досить твердих порід дерева: волоський горіх, дуб, вишня, акація, ясен. Також торець кожної з панелей має систему «паз-гребінь», що значно полегшує процес укладання.

штучний паркет

Прийнято розрізняти кілька варіацій штучного паркету:

 • universal , на якому можна помітити часто мінливий малюнок із дрібними сучками;
 • classic , де чітко виражена текстура малюнка розпилу;
 • natural , з дрібним, постійно повторюваним малюнком;
 • select , який має однаковий малюнок по всій поверхні;
 • gest , контрастний паркет з різними малюнками розпилу;
 • antic , з переплетеними кольорами, відтінками, текстурами малюнка.

Такі паркетні дошки прийнято укладати в віталень і передпокоїв. Крім лакового, вони не мають додаткового покриття. При правильних умовах експлуатації він може прослужити 70, а то і 90 років. Відмінний варіант для тих, хто любить комфорт, але не готовий викладати колосальні суми для його створення.

Складальний паркет

Не менш популярним покриттям підлоги є складальний паркет. На відміну від штучного, він буквально збирається з невеликих щитків, розміром від 40х40 см до 60х60 см. З його допомогою на підлозі можна творити справжні шедеври, створюючи малюнок на свій смак, подібно мозаїці (саме тому його ще називають «мозаїчним»).

Складальний паркет

Кріпиться такий паркет по-різному, через що його класифікують на кілька видів.

 1. «Тверда рейка». Дорогий і складно виготовляється паркет. Прибивається безпосередньо до настилу за допомогою цвяхів. Його практично неможливо знайти в звичайних будівельних магазинах, а якщо і виходить, то ціна занадто висока. Це пояснюється труднощами в процесі виробництва.
 2. «М’яка рейка» . Цей вид найдешевший. Кріплення знаходяться з усіх чотирьох сторін. Він легко укладається методом клепки. Виглядає красиво і естетично.
 3. «Коса кромка» . На планках такого паркету знаходиться коса кромка з усіх боків. Вона створює ефект обсягу, що часто приваблює око покупця.
 4. «Фальці» . Серед складального паркету цей є самим довговічним і надійним. З усіх чотирьох сторін щитки мають фальци, і закріплюється за допомогою мастики або інший цементуючою сумішшю.

Паркет такого типу має величезну кількість переваг: він відрізняється своєю художністю, можливістю скласти будь-який малюнок, яскравістю і великим вибором порід дерева. Його ціна висока, а укладання непроста, але це не заважає йому залишатися популярним покриттям підлоги.

Художній паркет

Якщо і є покриття, яке складно виготовити, то це художній паркет. Він виконується з різних порід дерева, як правило, контрастних кольорів. При цьому він спеціально підігнаний під кімнату певних розмірів, а саме укладання відбувається згідно з попередньо розробленим планом.

художній паркет

У такого паркету досить високі технічні характеристики: він стійкий до вологи і різких температурних змін (чого не скажеш про інші види). Покриття може зберігати ідеальний зовнішній вигляд навіть при вологості більше 45%!

Процес виготовлення художнього паркету – трудомісткий і досить тривалий (іноді виробництво може тривати близько одного року). Паркетні пластини можуть мати різну текстуру, вітіювату форму, різний колір.

Ціна його досить висока, але цілком виправдана. За допомогою такого паркету можна досягти по-справжньому «багатого» результату. Подібний ефектний пол є чудовою прикрасою дорогих готелів, музеїв і престижних банкетних залів. Також його можна використовувати для елітного ремонту дорогих котеджів і багаторівневих квартир.

Пронто-паркет

У міцності і довговічності пронто-паркету немає рівних. Він виготовляється з двох видів деревини. Більш м’які породи дерева (хвойні) спресовуються, утворюючи своєрідну подушку. Верхні шари, навпаки, виконані виключно з твердих порід дерева: дуб, горіх, червоне дерево.

Обробка паркету досить складна – пресування, шліфування і просочення лаком. Саме їй підлогове покриття повинне своєю міцністю і стійкістю до вологості, механічних впливів, перепадів температур.

паркет пронто

Пронто-паркет має бездоганну геометричну форму, а також славиться ідеально гладкою поверхнею. Завдяки цьому підлогу набуває ексклюзивний, елітний вид, а процес укладання стає справжнім задоволенням: правильно розташовані пази і шипи забезпечують швидку, безпроблемну роботу.

Таке підлогове покриття часто використовують у вітальнях, а також танцювальних залах. Воно з успіхом витримує великі навантаження. Також нерідко подібний паркет укладають в приміщеннях з досить високим рівнем вологості: до 40%.

Паркет легко реставрувати: після знесення робочого шару його можна заново відшліфувати і покрити лаком.

Подібний паркет з’явився на будівельному ринку відносно недавно, але вже встиг завоювати серця любителів затишку по всьому світу. Його ціна варіюється в межах 50-80 доларів, що робить його ще більш привабливим для сучасного жителя. Для ремонту квартири в Києві і укладання такого паркету найкраще запросити професіоналів, так як робота вимагає точності та акуратності.

Модульний паркет (паркетна щит)

Аристократичний вигляд модульного паркету – квінтесенція виробництва підлогових покриттів. Його шикарний вид не може не привертати погляд. Його королівські якості проявляються буквально у всьому: потрібно підтримувати нормальний температурний режим приміщення, якщо бажаєте, щоб той зберігав форму.

модульний паркет

Технологія виготовлення паркетної щита застосовувалася за часів палацових банкетів і балів. Мати витончений дерев’яна підлога вважалося верхом розкішного життя. Зараз його використовують для приміщень з великим навантаженням на підлогу. Нерідко це танцювальні зали, вітальні і офіси.

Як правило, паркетний щит має площу 40х40 см і 80х80 см при товщині 7-8 мм.

Підстава покриття – дерев’яні дошки і плити. Поверх них клеяться пластини з благородних порід дерева – дуба, волоського горіха. червоного дерева.

Якщо розрізати планку на дві частини, то можна чітко простежити шари покриття: два нижніх шару – спресована деревина (переважно хвоя), верхній – елітні породи дерева.

Модульний паркет ділиться на 4 основні види:

 • має підставу у вигляді рамки;
 • рейковий;
 • двох рейковий;
 • в основі якого лежить деревна плита.

Подібний паркет – прекрасний спосіб підкреслити свою індивідуальність і приголомшливий смак. Коштує він порівняно недорого: близько 50-85 доларів, але ця ціна цілком виправдовує ту якість, яку гарантують всі офіційні виробники.

З яких би видів паркету ви не вибирали, намагайтеся грунтуватися виключно на особистих уподобаннях, при цьому не забуваючи про характеристики приміщення. Беріть до уваги температурний режим (деякі покриття деформуються при високих і низьких температурах), рівень вологості і інші нюанси.

Якщо ви задумали проводити ремонтно-оздоблювальні роботи, але все ще не можете приступити до справи, ми завжди готові допомогти. Крім безпосередньо будівельних робіт, наші фахівці допоможуть підібрати оптимальний варіант паркету для вашого приміщення, враховуючи ваші особисті переваги, і індивідуальні характеристики приміщення. Якщо ж ви зрозуміли, що паркет не для вас, можливо вас зацікавить інформація про паркетну дошку: https://budexim.com.ua/2242 .

Працюючи з нами, ви можете бути впевнені в 100% позитивний результат. А прислухаючись до результатів наших фахівців, встановлений паркет прослужить вірою і правдою не тільки вам, але і вашим дітям.

Поспішайте скористатися вигідною пропозицією!

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар