Вирівнювання стелі в новобудові: способи, нюанси, плюси та мінуси

Від 0
1345

Оскільки новобудови часто здають у “сирому” вигляді, власникам житла доводиться проводити ремонтні роботи. І вирівнювання стелі в новобудові – один із найпопулярніших видів таких робіт. Тому важливо знати, які види облицювання для цього можна використовувати і що саме підходить для конкретної ситуації. Вибір способу безпосередньо залежить від наступного:

  • наскільки високі стелі;
  • яка площа стелі;
  • які освітлювальні прилади будуть встановлені на стелю;
  • який стиль обрано для приміщення.

А тепер поговоримо про засоби вирівнювання стелі. Їх лише три, тому вибрати один із них буде нескладно. Особливо якщо керуватися переліченими вище факторами.

Оштукатурювання

Цей спосіб відомий нам усім давно. Його використовували багато років, ще до того як з’явилися натяжні стелі та інші сучасні матеріали для декору. До речі, якщо раніше оштукатурювання рідко давало той ефект, на який розраховували, то зараз справи набагато кращі. Тому що якість матеріалів підвищилася, з’явилися гіпсові склади, які є чудовою основою для шпаклювання та фарб, якщо вони використовуються в декоруванні стелі. До речі, водоемульсійні фарби – гарне рішення, тому що вони утворюють довговічне покриття, яке гарно виглядає.

Якщо потрібно вирівняти стелю у ванній та вибраний спосіб оштукатурювання з подальшим нанесенням фарби, важливо вибирати ту, в якій міститься багато латексу (або його аналогів). Тоді вона буде вологостійкою і не почне відпадати зі стелі через кілька місяців.

Говорячи про плюси та мінуси оштукатурювання варто відзначити наступне. Це дійсно недорогий варіант, який передбачає мінімальну втрату висоти стелі і роботу на будь-якій площі. Але штукатурка підходить не для всіх будинків. Наприклад, якщо будинку менше двох років – штукатурити немає сенсу, тому що від усадки можуть піти тріщини, тому краще встановити натяжну стелю. Також варіант не підходить і для тих випадків, коли по стелі будуть прокладатися різні системи комунікацій.

Цікаво, що перевіряти стелю після оштукатурювання, щоб помітити вади та усунути їх, краще у темний час доби. Через денне розсіяне світло не видно нюансів. А вночі, спрямовуючи на стелю ліхтарик, можна все роздивитися.

Стеля із гіпсокартону

Підшивна стеля із гіпсокартону ー популярний спосіб вирівнювання. Під час робіт майстри монтують каркас із металу, а потім до нього кріплять гіпсокартонні плити. Загалом це дуже зручний спосіб вирівнювання і не підходить лише в тих випадках, коли є необхідність зберегти максимальну висоту стелі. Тому що гіпсокартон ніколи не кріпиться прямо до стелі. Каркас потрібно трохи опустити, а в деяких випадках через це й так невисокі стелі буквально лягають на голову.

Якщо говорити про плюси стель із гіпсокартону, то за їх допомогою можна створювати цікаві дизайнерські проекти. Крім вирівнювання поверхні вони додають акцентів завдяки своїй багаторівневості, можливості створити на стелі різні площини, фігури. Також на гіпсокартонній стелі можна зробити ліпнину, вбудувати в неї будь-які види освітлення. А ще один безперечний плюс такої стелі ー звукоізоляція, яка досягається завдяки заповненню спеціальним матеріалом порожнечі між плитами і самою стелею.

До речі, щоб стеля була міцною і довговічною, її варто зробити з двох шарів плит. Інакше вона може вібрувати, через що там з’являться тріщини.

Натяжні стелі

Це третій спосіб вирівнювання стель, який є не менш популярним, ніж попередні два. Технологія натяжних стель досить нова, проте вона швидко набула популярності. До речі, спочатку натяжні стелі асоціювалися з дешевими євроремонтами, які лише ставали модними. Тоді стелі являли собою глянсове полотно, прикріплене на пластик, із щілиною, закритою негарною стрічкою. Сьогодні натяжні стелі виглядають не гірше, ніж варіанти із гіпсокартону.

Якщо говорити про плюси та мінуси, то спочатку можна коротко перерахувати плюси. На підвісній стелі можна змонтувати будь-яке освітлення, навіть створити справжнє зоряне небо. Також стелю можна змонтувати так, щоб вона виглядала, немов ширяє в повітрі. Це досягається за рахунок абсолютно рівної щілини між стіною та стелею шириною 0,5 сантиметра. Можна монтувати і безщілинний варіант.

До мінусів такої стелі можна віднести спотворення звуку в приміщенні (не критично, але краще таку стелю не ставити там, де планується домашній кінотеатр), ширина полотна не більше 6 метрів та відсутність можливості декорувати його штукатуркою.

Якщо ви хочете вирівняти стелю в квартирі в новобудові – майстри компанії Будексім завжди готові виконати роботи будь-якого рівня складності якісно та швидко.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар