Як укладати паркетну дошку?

Від 0
568

Паркет – підлогове покриття, яке дозволить вам заявити про свій статок і статус, продемонструє оточуючим наявність відмінного смаку у вас, а також дозволить зробити обробку підлоги красивою, безпечною і довговічною. Раніше, щоб укласти такий матеріал, потрібно було володіти певними навичками і як слід попрацювати. Але завдяки появі на ринку паркетної дошки з замковим з’єднанням, все стало простіше. І зробити все самостійно не складе особливих труднощів, навіть якщо ви раніше нічого подібного не робили.

Монтаж паркетної дошки

Загальні рекомендації

Щоб таке підлогове покриття служило вам довго, перед укладанням слід:

  • Оглянути уважно підставу. На ньому не повинно бути ніяких тріщин, щілин і поглиблень. Допустимий перепад висот підстави – не більше 2 мм на погонний метр. Якщо основа не відповідає цим вимогам, відремонтуйте його або повністю переробіть.
  • Дати час дошці, щоб вона «пристосувалася» до вашій квартирі. У кожному приміщенні свій мікроклімат. Після придбання матеріалу не потрібно відразу починати укладання. Поставте упаковку з дошкою в кімнату, де вона буде укладатися, на 2 і більше діб.
  • Виміряти рівень вологості і температуру в приміщенні. Під час роботи з укладання бажано, щоб рівень вологості був 35 -65%, температура повітря не нижче 18 градусів. Такі умови зроблять покриття міцнішим і збільшать термін його експлуатації.
  • Подбати про гідроізоляції і підкладці. Робити їх потрібно незалежно від особливостей приміщення і того, яке в ньому підставу. Гідроізоляція укладається з нахлестом на стіни.

Як укладати паркет?

Замкова паркетна дошка укладається на лаги або на чорнову підлогу (фанеру). Тонкі дошки можуть збиратися «плаваючим» методом, а також приклеюватися до основи. При використанні «плаваючого» способу покриття з основою нічим не з’єднується. Тому цей метод підійде тільки для приміщень, ширина яких не більше 8 метрів. Більш товсту паркетну дошку можна укласти в кімнатах розміром не більше 12 метрів.

Роботи з укладання паркету виконуються в кілька етапів:

  • Розрахунок кількості дощок. Виконуючи його, враховуйте, що останній ряд повинен бути не менше 6 сантиметрів. Якщо зробити його менше, доведеться різати і дошки першого ряду. Паркетні дошки завжди монтуються паралельно довгій стороні приміщення.
  • Підготовка інструментів. Для укладання знадобиться гумова киянка, рівень, лобзик, рулетка, тонка ножівка, монтажна «лапа», що ущільнює брусок, клей для складних ділянок.
  • Примірка першого ряду. Між першим рядом і стіною залишають 10-15 мм. Це компенсаційний шов, в який вставляють клини. Від стіни з іншого боку можна зробити зазор 6 мм.
  • З’єднання дощок. Планки фіксують бічними замками один до одного. Ряд збирається в довжину. Останню дошку розрізають до потрібної довжини. Відстань між вертикальними швами має бути не менше 30 см. Після збирання ряду в довжину його з’єднують з першим, натискаючи вперед і вниз. Використовують для цього ущільнювальний брусок і гумовий молоток. З їх допомогою видаляються щілини на місці з’єднання. Якщо потрібно зробити отвори під дверні укоси або труби, робіть їх на 1-2 сантиметри більше. Розрізані частини дошки склеюються між собою. Останній ряд дотягують монтажної «лапою».

По закінченню процесу укладання паркету акуратно видаляють всі розпірні клини і встановлюють плінтуса. Кріплять їх не до підлогового покриття, а до стіни.

54321
(Голосів. Середнє 0 із 5)
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваше ім'я:*

Ваш сайт

Ваш коментар