Приміщення з підвищеною вологістю часто бувають вражені грибковою інфекцією. Цвіль на стелі і стінах для багатьох здається тільки естетичної проблемою. Але насправді це не так і дуже небезпечно для здоров’я людини. Сьогодні ми розповімо, як позбутися від настільки неприємного і серйозного явища.
Місця та умови при яких поширюється грибок
Як правило, приміщення вражають такі види грибка: бактерії гниття, грибок синяви, дріжджовий і пліснявий. Перші два види цвілі розмножуються тільки на деревині, тому часто зустрічаються в лазнях і саунах. Пліснявий – найнебезпечніший для людини, оскільки розмножується в повітрі, на керамічній плитці, цеглі, бетоні і навіть фарбі.
Ідеальними умовами для поширення грибкової інфекції служить підвищена вологість приміщення (60% і вище), температура повітря понад 20 градусів, відсутність сонячного світла, рідкісне провітрювання.
Як видалити грибок народними засобами
Існує також ряд перевірених методів в боротьбі з грибковою інфекцією. Для знищення цвілі візьміть:
- Хлорсодержащие препарати. Нанесіть на проблемну зону і залиште на пару годин. Потім видаліть плями за допомогою залізної щітки.
- Оцет. Нанесіть засіб за допомогою ганчірки на уражену поверхню, залиште до повного висихання, промийте водою.
- Сульфат міді. Приготуйте розчин відповідно до інструкції. Видаліть цвіль і обробіть її мильним розчином. Дайте повністю висохнути. Потім нанесіть сульфат міді, через 3-5 годин повторіть процедуру. Робіть так до 5 разів залежно від ступеня поширення грибка. 1 столова ложка оцту, додана в розчин сульфату міді, посилить ефект.
- Нашатирний спирт. Розведіть 1: 1 з водою, нанесіть на поверхню і залиште на 2 години. Добре промийте водою.
- Соду. Чайну ложку соди змішайте зі склянкою води і нанесіть на ділянку з цвіллю.
При знищенні шкідливої інфекції обов’язково використовуйте маску і рукавички. Не забувайте також добре провітрювати приміщення, щоб грибок не з’явилося знову. Також бажано встановити електричний полотенцесушитель, який буде осушувати повітря у ванній.